İngiltere'de yaşayan 33 yaşındaki Stephenie Taylor, tamamen internet üzerinden temin ettiği "malzemelerle" gerçek bir çocuk sahibi oldu. 

Taylor, "Onun gerçek bir çevrimiçi bebek olduğunu söyleyebilirsiniz - biraz da mucize. Elektronik olarak tüm bunlara erişimim olmasaydı, burada olmazdı. Ama tekrar anne olduğum için çok mutluyum ve onun dünyaya gelme şekliyle gurur duyuyorum" dedi.

Daily Star gazetesinin haberine göre, önceki eşinden bir çocuğu olan Taylor, gelecek ay 5 yaşına girecek oğlunun yalnız büyümesini istemiyordu. Ancak çocuk yapmak için de yeni bir ilişkiye başlamak da Taylor'ın düşüncesine uymuyordu.

Bu durumda bir arkadaşı kendisine bir uygulamadan bahsetti. "Just A Baby" adlı uygulama Tinder gibi bazı filtrelerle eşleştirmeler yapılamasını sağlayarak çocuk sahibi olmak isteyen yetişkinleri birbiriyle buluşturuyor.

Taylor da buradan tanıştığı birinden spermini almak üzere anlaştı. Üç hafta boyunca bu kişiyle mesajlaştıktan sonra, donör spermini Ocak 2020'de Taylor'ın evine bıraktı.

"İyi, sıcak ve arkadaş canlısı biriydi ve bir fincan çay içtik ve hava durumu hakkında sohbet ettik" diyen Taylor, eBay'den bir "yapay döllenme kiti" sipariş etti ve nasıl kullanılacağını gösteren YouTube videolarını izledi.

Şimdi Eden isminde sağlıklı bir kız çocuğu sahibi olan Taylor, Daily Star‘a kızının ‘DNA katkıcısı’ ile büyüdüğünde görüşebileceğini söyledi.

İsmini vermek istemeyen bağışçı ise "O harika bir insan ve gelecekte daha fazla çocuk isterse bunu tekrar yapmaktan mutluluk duyarım" dedi.