GÜNCEL - Kocaeli’nin Körfez ilçesinde patron, devrilen iş makinesinin altında kalan Afganistanlı göçmen çalışanı Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi'yi 'yolda bulduk' deyip hastanaye bıraktıktan sonra kaçtı. Hastaneye bırakan tavuk çiftliği sahibi ve 2 çalışanı gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre bir tavuk çiftliğinde çalışan göçmen işçi Hudayberdi, devrilen iş makinesinin altında kaldı. Ağır yaralanan Hudayberdi, tavuk çiftliği sahibi B.Ç. ile çalışanları A.K. ve Y.S. tarafından araçla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirdi. B.Ç. ve çalışanları, Hudayberdi'yi Derince ilçesi Toylar yol ayrımında yerde yatarken bulduklarını söyleyip, hastaneden ayrıldı. Kaburgaları kırılan, ciğeri patlayan Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi ameliyata alındı ancak doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Jandarma ekipleri, Afganistan'daki ağabeyine ulaştığı Hudayberdi'nin bir tavuk çiftliğinde çalıştığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine tavuk çiftliğinin sahibi B.Ç. ile iki çalışanı A.K. ve Y.S. 'Taksirle adam öldürmek' suçlamasıyla gözaltına alındı.