Antalya'da işkence gördüğü erkeği öldürmekle suçlanan Melek İpek, avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajında, "En azından burada dayak yok" dedi.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde sistematik işkenceye maruz bırakılan Melek İpek, aralarında çıkan arbede sırasında evli olduğu Ramazan İpek isimli erkeği öldürmekle suçlanarak tutuklandı. 

'EN AZINDAN BURADA DAYAK YOK'

Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevinde kalan Melek İpek'i ziyaret eden Avukat Ahmet Onaran müvekkilinin sağlık durumuyla ile ilgili sıkıntıları cezaevi yetkililerine bildirdiğini açıkladı. 

İpek'le konuşan Onaran, "Kızlarını çok özlediğini, desteğiniz, duyarlılığınız ve dualarınız için çok teşekkür ettiğini, adaletin yerini bulacağını ve bir an önce evlatlarına kavuşacağını söyledi. 'Burada nasılsın' diye sorduğumda ’En azından burada dayak yok’ diye cevap verince tutulup kaldım" dedi.

'ÖZGÜR KALACAĞINA İNANCIMI KORUYORUM'

İpek'in tutukluluk sürecine itiraz edeceklerini açıklayan Onaran, "İtiraz sürecinde dosyasının daha dikkatli ve özenli gözler tarafından okunduğu zaman İpek'in bir an önce özgür kalacağına inancımızı koruyorum. Sürece katkı sağlayan ve bu davayı sonuna kadar gönüllülük esasına göre takip edeceklerini ifade eden yüzlerce hukukçumuza, sosyal medyada Melek İpek'in sesi ve nefesi olmak adına paylaşımda bulunan ve sayıları milyonlara yaklaşan gönül insanlarına, sivil toplum örgütlerine ve dahi Melek'in haklı mücadelesi için dertli olan herkese Melek İpek ve ailesi adına canı gönülden teşekkür ederim" diye konuştu.

Öte yandan kadın örgütleri, İpek'in kendi canını korumak istediğini ve bunun meşru müdafaa kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, İpek için adalet çağrısı yaptı.