İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen gösteriler sırasında gerçek mermiyle vurduğu 13 yaşındaki Filistinli çocuk hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı'nın Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan aktardığı yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın Nablus kentine bağlı Deyr El-Hatab beldesinde çıkan olaylarda İsrail askerlerince vurulan 13 yaşındaki bir çocuğun “şehit” olduğu ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, adı belirtilmeyen çocuğun ağır yaralı bir şekilde Nablus’taki Rafediya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı aktarıldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Filistinliler, öğleden sonra Nablus çevresindeki Yahudi yerleşim birimlerinin genişletilmesi çalışmalarını protesto etmek için gösteriler düzenlemişti.

Filistin Kızılayı'na bağlı Acil Durum İdaresi Müdürü Ahmed Cibril, İsrail askerlerinin kullandığı gerçek mermiyle karnından vurulan 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun Nablus'taki Rafediya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını aktarmıştı.