Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yarın 15.00'te Cumhurbaşkanlığı Sarayi'nda görüşeceği açıklandı. Karamollaoğlu, partisinin Cumhur İttifakı'na katılması yönünde çalışma yürüten ve 1 Ekim'de vefat eden Oğuzhan Asiltürk'e muhalefet ediyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ocak ayında görüşen Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Asiltürk 21 Nisan'da da Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iftar yemeğinde bir araya gelmişti. Asiltürk, Erdoğan'ın KKTC gezisine de katılmıştı. Asiltürk ittifaka katılmak için 20 milletvekili şartı öne sürmüştü. 

Saadet Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Asiltürk'ün herhangi bir ittifaka katılmak için 20 milletvekilliği istemesini eleştirmiş ve  "Saadet vekil dilenmez" demişti. 

Temel Karamollaoğlu, Oğuzhan Asiltürk'ün girişimleriyle ilgili olarak "Siyasi partilerin başında genel başkan vardır. Danışma kurullarımız vardır. Ama partiyi genel başkan yönetir. Şu anda sayın Cumhurbaşkanı elbette kendi menfaati için bazı girişimlerde bulunur." ifadesini kullanmıştı.