‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen kişinin cenazesinde buluşan onlardı'Artı Gerçek

Trabzonlu sanatçılar Apolas Lermi ve Volkan Konak AKP'li Esenler Belediye Başkanı Göksu'nun, İmamoğlu'nun Trabzonlu olmasını ima ederek 'İstanbul'u Yunan kazandı' sözlerini değerlendirdi.


Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, İstanbul’da katıldığı bir iftar programında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için “Ne dedi Yunan medyası, ‘İstanbul’u Yunan kazandı’ diyor. Bir dakika ya bu arkadaş nereli, CHP’nin adayı nereli? Nasıl oldu Yunan medyası, ‘İstanbul’un Yunan kazandı’ dedi bir ses çıkmadı? Olay büyük, hesap büyük kardeşlerim” şeklindeki sözleri Trabzonlulardan tepki gördü.

Sanatçı Volkan Konak, “Yunan olmak da ayıp değil, Pontus da… Lakin ırkçı olmak, patavatsız olmak, 3-5 oy için ‘Trabzonlu Yunan kökenlidir’ diye ima etmek büyük terbiyesizliktir. Biz vatan sevgimizi kimseye sorgulatmayız evelallah. Belediye başkanı işine baksın, büyük laf etmenin altında kalır sonra” twetini atarak Yunan olanın "ayıp" olmadığını söyledi.  

LERMİ: ZAMANINDA BANA DA DEDİLER

Bir diğer Trabzonlu sanatçı Apolas Lermi de “Bir Trabzonlu yobazlığa boyun eğmeden başarılı oluyorsa onların gözünde ‘Yunan, Pontus, falan-filan’ oluyor… Zamanında beni de ‘Pontusçu Şarkıcı’ diye manşetlere taşıyan yine bu yobazlardı… Oysa ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen kişinin cenazesinde buluşan onlardı…” mesajını paylaştı.

(HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER