AKP eski Adıyaman Milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner bugün ki köşe yazısında AKP ile Gülen Cemaati arasındaki ilişkiye dair itiraflarda bulundu. 

Metiner, "Bizim devr-i iktidarımızda ise neredeyse iktidarın sahibi konumuna eriştiler" dediği Gülenciler için; cemaat dönemi ve FETÖ dönemi şeklinde ayrım yaptı.

Metiner, Gülen Cemaatine üye olduğu gerekçesiyle ceza verilmesi konusunu ele aldığı yazısında; "Her dönemde “cemaat” korunup kollandı iktidarlar tarafından. Bizim devr-i iktidarımızda ise neredeyse iktidarın sahibi konumuna eriştiler. Diyelim ki öğretmense onların sendikasına üye olma ihtiyacı duydu. Olmayanları da içimizdekiler yönlendirdi zaten. Bizzat bilirim ki o tarihlerde AK Parti’mizin Milli Eğitim Bakanı olanlar “cemaatin sendikası”na yönlendirmeler yaptılar" dedi.

Cumhurbaşkanı, Başbakan Yardımcısı, Bakan, üst düzey bürokrat ve parti yöneticilerinin cemaatede yönlendirme yaptırdığını belirten Metiner, "Yurtdışı gezilerine nerdeyse o yapının okullarını ziyaret şartı konulacak noktaya taşındı iş. Büyükelçilikler ve konsolosluklar adeta üs olarak kullanıldı. Bunu görenler ne yaptılar? Onlara yanaşıp onlar üzerinden iş görmeye kalkıştılar. Şimdi onları o yapıya itenlerin hepsi dışarıda olacak, ama onların yönlendirmeleriyle o örgüte yanaşanlar içerde olacaksa bu vicdanen kabul edilecek bir durum olmasa gerek..." dedi. (HABER MERKEZİ)