AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbetine destek ziyaretleri devam ediyor. Harbiyeli anne Melek Çetinkaya Emine Şenyaşar'a destek ziyaretinde bulundu.
 
ADALET SAĞLANSIN
 
Ziyaret esnasında konuşan Çetinkaya, “Bir anne olarak Emine Şenyaşar’ın neler hissettiğini anlıyorum diyemiyorum. Ben sadece cezaevindeki oğlumun acısını biliyorum. Ama Emine Şenyaşar’ın sadece cezaevinde bir oğlu yok, o aynı zamanda iki oğlu ve eşini kaybetti. Halen adaleti bulamayışları, 170 gündür burada adalet dilenmeleri kabul edilemez. En kısa sürede adaletin sağlanmasını talep ediyoruz. Bu yaşlı anneye bu kadar zulüm edilmemeli. Cezaevindeki oğlu biran önce tahliye edilmeli ve katliamı yapanlar cezalandırılmalı” ifadelerini kullandı.
 
 'ZULÜM ETTİNİZ’
 
Devlet bağlantılı çete lideri Sedat Peker’in kimi itiraflarını hatırlatan Çetinkaya, “Sadece evladına silah doğrultulduğu için Türkiye’yi ayağa kaldıran insanlar var, onların evlatları bu kadar değerliyken bizim çocuklarımız neden bu kadar değersiz. Biz nasıl böyle bir ülke olduk? Nasıl bu hale geldik? Bir aileyi yok edip nasıl normal hayatlarına devam edebiliyorlar? Allah sizin kalplerinizi mi mühürledi? Sadece bu aileye değil milyonlarca insana zulüm ettiniz” diye konuştu.  
 
Hakim ve savcılara seslenen Çetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeter artık, adaleti sağlıyorsanız sağlayın sağlamıyorsanız defolun gidin. O cübbelerinizi çıkarın ve gidin. Bu zulme artık ortak olmayın. Savcılar, hakimler bir anneye gözyaşı döktürenler iflah olmaz. Bugün değilse yarın elbet sizde çektirdiklerinizi çekeceksiniz. Adalet mutlaka gelecek.” 
 
ORTAK ACI 
 
Anne Emine Şenyaşar, Suruç Devlet Hastanesi’nde tanık olduğu katliam anını anlattıktan sonra Kürtçe ağıtlar yakarken, Melek Çetinkaya ile sarılıp iki anne uzun bir süre gözyaşı döktü. Aileyle birlikte bir süre nöbet tutan Çetinkaya, daha sonra alanda ayrıldı. (MA)