Cumhurbaşkanı  ve AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından metal yorgunluk nedeniyle görevinden istifaya zorlanan ve uzun süre direnen Ankara eski Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek’in Beyaz TV'yi devredeceği ve oğlu Osman Gökçek’in de Çin’e yerleşeceği iddia edildi.

"ERDOĞAN ONUN DEFTERİNİ KAPATMIŞ"

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü köşe yazısında Melih Gökçek ile ilgili iddialarını "Hayır bazılarının iddia ettiği gibi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday yapılmayacak. Tayyip Erdoğan onun defterini kapatmış ve Gökçek’in siyasi hayatı bitmiştir. Kendine yapılanı unutmama özelliği ile tanınan Gökçek’in AKP ile Tayyip Erdoğan’a şirinlikler yapması ise endişelerinden ötürüdür. Gökçek yeni süreçte bir yol bulup Erdoğan’a yakınlaşmaya çalışacak lakin sonuç alması imkansız" ifadeleri ile gündeme taşıdı.

"Ayrıca duyumlarıma göre Melih Gökçek, Beyaz TV’yi yakın gelecekte devredecekmiş" iddiasını ortaya atan Önkibar, Gökçek’in oğlu Osman Gökçek için ise "Oğlu Osman’ın Çin’e yerleşeceği yönünde iddialar var" diye yazdı. (HABER MERKEZİ)