CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi sürecine dair, "İttifak ortaklarımızla oturup adayımızı belirleyeceğiz. İlk turda herkesin kendisinin ayrı ayrı aday çıkarması mı tek bir adayda birleşilmesi mi bu da konuşulacak. Burada en önemli rehber; milletimizin talebi, kamuoyu araştırmaları olacak." açıklamasında bulundu.

Özel, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Tarım ve Orman Bakanlığının çekirdeksiz kuru üzüm için belirlediği fiyatın, olması gerekenden 4 lira düşük olduğunu, bu durumun üzüm üreticisini iflasa sürüklediğini savundu.

'TARAFIMIZ BELLİ'

Mecliste düzenlenen toplantıda CHP"li Özel, "Bizim tarafımız belli, karşıdaki da öve öve bitiremediğiniz İskilipli Atıf Hocası, İslam Teali Cemiyeti, İstanbul Hükümeti. Cumhuriyet Halk Fırkası, CHP. 'Biz karşıdayız.' diyorsunuz. Söyleme kötüyü, işitirsin kötüyü. Kim o zaman Anadolu'ya sahip olamayanların, İstanbul Hükümeti'nin, İngiliz Muhipleri tarafında? Bir tarafta Yunan'ı denize döken, karşısında 'Yunan kazansaydı.' diyen fesli deli Kadir. Sizinkiler. Kimsin, nasıl bunu söylüyorsun?" sorusunu yöneltti.

Erdoğan'ın "Unutmayınız bu mesele ne Tayyip Erdoğan'ın kişisel meselesidir ne parti meselesidir ne başka bir kısır hesap meselesidir. 2023, Türkiye'nin ve Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür" sözlerine işaret eden Özel, "Tayyip Bey, 2002'den beri iktidarda olan sensin. Çıraklık, kalfalık, ustalık dönemin bitti, şahlanamadık gitti. Döneminizde şahlanan şahlandı. Yalandan şahlanış hikayelerine milletin karnı tok. Millet, seçim için, bu iktidardan kurtulmak için gün sayıyor." görüşünü savundu.

İktidarın, gıdadaki fiyat artışları konusunda algı operasyonu yürüttüğünü savunan Özel, "Devlet Bey'e de söyleyin, terörist başının adını hep beraber analım; fiyatı yüzde 128 artan salatalıktan hesap soralım. Ülkeyi yönetenleri aklayıp, kuru fasulyeyi, bulguru, nohutu suçlayan bu anlayış Anadolu'nun köylerindeki kahvelerde izleyenleri gülümsetiyor ama sonra 'Yazıklar olsun.' dedirtiyor. Gübreyi, mazotu artır, desteklemeleri kaldır, verdiğin sözleri tutma, üretim yarı yarıya düşsün, çıkan fiyatlardan başkasını sorumlu tut. Sen 'beşli çete'ye para bul, köylüye çiftçiye, köylüye para bulma." konuştu.

'İTTİFAK ORTAKLARIMIZLA OTURUP ADAYIMIZI BELİRLEYECEĞİZ'

Özgür Özel'in bir gazeteciden gelen Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusundaki sorusuna yanıtı, "İttifak ortaklarımızla oturup adayımızı belirleyeceğiz. İlk turda herkesin kendisinin ayrı ayrı aday çıkarması mı tek bir adayda birleşilmesi mi bu da konuşulacak. Burada en önemli rehber milletimizin talebi, kamuoyu araştırmaları olacak. Eğer tek aday belirlenecekse de Millet İttifakı olarak müştereken belirleyeceğiz." oldu.