Ölüm listesi hazırlayan Sevda Noyan: Boş bulunarak söyledim, özür dilerimArtı Gerçek

15 Temmuz boşluğumuza geldi, istediklerimizi yapamadık" deyip ölüm listesi hazırladığını açıklayan Sevda Noyan, özür diledi ancak bu kez de tepki gösterenleri suçladı.


Ülke TV'de katıldığı programda '15 Temmuz kursağımızda kaldı, benim listem bizim sitede 3-5 var' diyerek ölüm listesi hazırladığını söyleyen ve hakkında soruşturma başlatılan Sevda Noyan'ın ifadesi Sabah gazetesinde yayımlandı.

Söylediği sözlerden dolayı üzgün olduğunu belirten Noyan, "Soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim" dedi.

'BOŞ BULUNDUM, TEKRARININ OLMAYACAĞINA SÖZ VERİRİM'

Ülke TV'deki programda silah konusunda oldukça donanımlı olduğunu ve üst kattaki komşusunu ölüm listesine yazdığını söyleyen Sevda Noyan ifadesinde bu kez silahı olmadığını söyledi:

"Televizyon programı 3 Mayıs 2020 gece yarısından önceki saatlerde başlamıştı. Sunucu Esra ile yapmış olduğumuz sohbetimiz yaklaşık 2.5 saat sürdü. Gecenin ilerleyen saatleri olması hasebiyle yorulmuştum. Sohbet sırasında kısaca 'hain darbe girişimi ile ilgili olarak yeniden yapılabileceği yönünde bir beyanatı oldu. Ben de soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Kesinlikle suç işlemek veya toplumu tahkir etmek gibi bir amacım yoktu. Benim herhangi bir listem olmadığı gibi insanlara zarar verebileceğim herhangi bir silahım da yoktur. Hain darbe girişimi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yargısı en adil kararları verdiğine canı gönülden inanıyorum. Benim beyanlarım 15 Temmuz sürecinin toplumumuzda ve üzerimde oluşturmuş olduğu travmalar ve keskin acılar nedeniyle söylenmiş sözlerdir. Milletimizden özür dilerim. Bunun tekrarının olmayacağına söz veririm."

BU KEZ TEPKİ GÖSTERENLERE 'TERÖRİST' SUÇLAMASINDA BULUNDU

Açıklamalarının ardından sosyal medyada tepki gösteren insanları kamuoyunu kışkırtmakla suçlayan Noyan, smzlerinin kamusal düzeni korumak amacıyla söylediğini belirtti:

"Bu sözlerimle kamusal düzeni korumak adına bir şeyler söylemeye çalışmıştım ancak sosyal medya ortamlarında çarpıtıldı. Özellikle terör örgütlerinin mensupları tarafından ve yurtdışı kaynaklı hesaplardan sözlerim sıkça çarpıtılarak ve photoshop ile söylediğim sözler de eklenerek kamuoyu daha da kışkırtılmıştır."

Ülke TV'de sarf ettiği sözlerinin tepkiye neden olmasının ardından, Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında açıklamalara devam eden Noyan, en son 'Silah da gerekir, silah da olur gerekirse' ifadeleri kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER