'Ordu Valisi, havalimanı çalışanlarına İmamoğlu aleyhine ifade verin baskısı yapıyor' iddiasıArtı Gerçek

Ordu Valisi'nin havalimanında görevli memurları savcılığa çağırtarak, 'Ekrem İmamoğlu it dedi' şeklinde ifade vermeleri konusunda baskı yaptığı iddia edildi.


Gazeteci Mustafa Hoş, Twitter hesabından, Ordu Valisi’nin havalimanında görevli memurları savcılığa çağırtarak, 'İmamoğlu valiye it dedi şeklinde ifade verin' şeklinde baskı yaptığını yazdı. Hoş kendisine bilgi veren kişinin 'İt lafını duymadım' diyen memurları sürgünle tehdit ettiğini söylediğini naktardı.

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turundan sonra İstanbul'a dönmek için gittiği Ordu-Giresun Havalimanı'nda VIP'ten geçişine izin verilmemesi üzerine Ordu Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği iddiası seçim süreci boyunca başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, birçok hükümet yetkilisi, AKP'nin adayı Binali Yıldırım ve medya tarafından gündemde tutulmuştu.

Erdoğan, "Böyle bir kişi, benim milletimden başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe, bir defa böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez" demişti.

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Gazeteci Mustafa Hoş, önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Hoş Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Az önce Ordu'dan aradılar. Ordu Valisi Seddar Yavuz havaalanında görevli devlet memurlarını savcılığa çağırtmış. 'Ekrem İmamoğlu it dedi diye ifade verin' diye baskı yapıyormuş. Memurlar savcılığa gidip ifade verecek. İt lafını duymadım diyen memurlar ise sürgün ile tehdit edilmiş."

 

 

BAĞLANTILI HABERLER