Papağana 'tanık' gözaltısıArtı Gerçek

Hollanda’nın Utrecht kentinde bir kişi hırsızlık yaptığı şüphesiyle, o anda orada bulunan papağan da ‘tanık’ olarak polis tarafından gözaltına alındı.


Utrecht kenti Polisinin instagram paylaşımına göre, bir kişi hırsızlık yaptığı şüphesiyle polis tarafından gözaltına alındı. Polis, zanlıyı gözaltına alırken, zanlının omzunun üstünde bulunan papağanı da 'tanık' olarak aldı.

Utrecht'te yapıldığı düşünülen hırsızlık olayı ile ilgili yapılan ilginç gözaltı işleminde papağanında nezarete götürülmesinden sonra polis papağana yiyecek vererek cam ile çevrili gözaltı bölmesinde tuttu.

Utrecht Polis Merkezi papağanın fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarından Papağan’ın gözaltı işlemi sırasında tanık sıfatıyla alındığı’ bilgisine yer verildi. Mizah amaçlı yapılan paylaşıma tüm dünya kamuoyundan ilgi de yoğun oldu.

Paylaşımda, sahibi serbest kalınca papağanın da onunla birlikte salıverildiği bilgisi paylaşıldı. (Sputnik)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Update!!!! Hi, this bird sat on the shoulder of a thief we arrested for shoplifting. As we don 't have a birdcage, this bird had no other place to stay than in the cell. His owner agreed to this. When the owner was released shortly after, the bird accompanied him. The bird has not been questioned and is as far as we know not guilty of any charges ??‍♂️ . . Onlangs hebben wij een verdachte aangehouden voor een winkeldiefstal. Tijdens de aanhouding vonden wij een stiekeme getuige met veren en snavel op de schouder van de verdachte. Tijdens de insluiting op ons bureau kwamen wij er tot onze schrik achter dat wij niet in het bezit zijn van een vogelcel of kooi.... Na goed overleg met de verdachte hebben wij ze samen ingesloten?... *en uiteraard goed verzorgd! #puc #dieren #bird #politieutrechtcentrum #politie #utrecht #jailbird

Ein Beitrag geteilt von Politie Utrecht Centrum (@politieutrechtcentrum) am

BAĞLANTILI HABERLER