QSD Genel Komutanı Mazlûm Ebdî, Türkiye'nin 17 Ekim ve 22 Ekim anlaşmalarını ihlal etmeye devam ettiğini söyledi. Ebdî, Kobanê'deki saldırıya da dikkat çekerek, "Türkiye katliam politikasını sürdürüyor" dedi.

QSD Genel Komutanı Mazlûm Ebdî, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye, uluslararası hukuk ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından desteklenen ve bölgemize yönelik Türk saldırılarının durdurulması şartlarını içeren 17 Ekim ve 22 Ekim anlaşmalarını ihlal etmeye devam ediyor" dedi.

'ABD VE RUSYA'NIN GÖREVİ...'

Ebdî, Türkiye’nin ihlallerini durdurmanın, Ekim anlaşmaları ve uluslararası hukuk çerçevesinde ABD ve Rusya’nın sorumluluk ve görevi olduğunu belirtti.

Kobanê’nin Helincê köyünde 3 kadının öldürülmesine de dikkat çeken QSD Genel Komutanı Mazlûm Ebdî, "2015 yılında 271 çocuk, kadın ve yaşlının öldürüldüğü katliamın beşinci yıl dönümü öncesinde kadın eylemcilere yönelik suikast, Kobanê ve Helince köyündeki sivilleri hedeflemek, Kürtlere karşı katliam politikalarının bir devamıdır" dedi. (HABER MERKEZİ)