İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu' olarak nitelediği uluslararası narkotik operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu.

"Bataklık" ismi verilen operasyon 9 ülke ile birlikte gerçekleştirildi. Soylu, "Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu başlatıldı" dedi. Operasyonda 94 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken 67'si bulunabildi.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı çıkıçında konuşan Soylu, "Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu başlatıldı" dedi.

Operasyonun uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapıldığını kaydeden Soylu,"Yaklaşık 1 yıldır takip edilen operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyon 9 ülkeyle bağlantılı gerçekleştirildi. Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya ile bağlantılı gerçekleştirildi. Türkiye'de 11 ilde yapıldı. 94 hedef vardı, 67 hedef gözaltına alındı" bilgilerini verdi.

Operasyonda silahlı suç örgütünün de tespit edildiğini kaydeden Soylu, "Örgütün iki tepe yöneticisi var, biri Brezilya ve Hollanda'da 26 yıllık kırmızı bülteni var. 500 milyonun üzerine çıkabilecek bir nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak" ifadelerini kullandı.