Suriyeli Kürtler, TIME'ın 'Yılın Kişisi' listesinde adayArtı Gerçek

TIME dergisi, iyi ya da kötü anlamda o yıla damgasını vuran isimleri her yıl ‘Yılın Kişisi’ olarak seçiyor ve son sayısında bu kişilere özel kapaklar tasarlıyor.


TIME dergisi, her yıl seçtiği 'Yılın Kişisi' için bu sene Suriyeli Kürtleri de aday gösterdi. Derginin internet sitesinden açılan oylama sayfasında, Kürtler için "IŞİD'i yenilgiye uğrattıktan sonra tecrit edildiler" denildi.

TIME dergisinin 1927’den bu yana her senenin son sayısında belirlediği ‘Yılın Kişisi’ için belirlediği adaylar açıklandı. 

Listede aday gösterilen isimler arasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’de Başkan Donald Trump’a yönelik azil soruşturmasının önünü açan ‘Muhbirler’, İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Greta Thurnberg’in başını çektiği iklim değişikliği eylemcileri, Hong Kong’daki protestocular ve Game of Thrones dizisi gibi isimler ve fenomenler yer alıyor.

'SURİYELİ KÜRTLER: IŞİD'İ YENİLGİYE UĞRATTIKTAN SONRA TECRİT EDİLDİLER'

Derginin internet sitesi üzerinden oy verilebilen listede, bu sene Suriyeli Kürtler de aday gösterildi. Dergi, Suriyeli Kürtler için "IŞİD’i yenilgiye uğrattıktan sonra tecrit edildiler" ifadelerini kullandı.

'YILIN KİŞİSİ'

TIME dergisi, iyi ya da kötü anlamda o yıla damgasını vuran isimleri her yıl ‘Yılın Kişisi’ olarak seçiyor ve son sayısında bu kişilere özel kapaklar tasarlıyor. Son yıllarda aday listesi önce internetten oylamaya sunuluyor, ardından derginin editörleri ‘finalistler’ arasından tercihlerini belirliyor.

(HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER