Turgut Kazan'dan Gezi Davası yorumu: Bu bir yargı kararı değilArtı Gerçek

ARTI TV'de Haber Aktüel'e telefonla bağlanan Avukat Turgut Kazan Gezi Davası'nda alınan kararı yorumladı.


ARTI GERÇEK - Bugün görülen Gezi Davası'nda yaşanan beraat kararlarını değerlendiren davanın avukatlarından Turgut Kazan, "Yargılama sürecinde izlenen yolla birlikte, ağırlaştırılmış müebbet cezası verileceğini ve tutuklamaların olacağını bekliyorduk" dedi.

'KİMSE BUNU BİR YARGI KARARI OLARAK DÜŞÜNMESİN'

Bu beraat kararının nasıl olduğuna ilişkin soruya ise Kazan, "Rahip Brunson nasıl oldu, Gazeteci Deniz Yücel nasıl olduysa öyle oldu. Şu anda bunun hangi gerekçeyle olduğunu bilebilecek durumda değilim. Ama sakın ola ki kimse, bunu bir yargı kararı olarak düşünmesin" yanıtı verdi.

'20 GÜN ÖNCE AİHM'İN KARARINI GÖRMEYECEKSİNİZ, 20 GÜN SONRA BİRDEN BİRE BERAAT VERECEKSİNİZ'

Tahliye ve beraatlerin bir sevinç kaynağı olduğunu belirten Kazan, "20 gün önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararını görmeyeceksiniz, 20 gün sonra birden bire beraat vereceksiniz. Bu tabii şimdi belki AB ile Avrupa Konseyi ile İdlib konusu, Suriye konusunda kombinler müzakereler yapılırken, bir de bu tür suçlamalarla karşı karşıya kalıyor. Batıda işte bu tür suçlamalarla kalıyor sürekli, bizim demokrasiye doğru gittiğimizi ve yumuşama olsun diye verilmiş bir karar gibi" ifadelerini kullandı.

BAĞLANTILI HABERLER