Urfa'da doktor izinleri iptal edildiArtı Gerçek

Sağlık Bakanlığı, Urfa Valiliği’ne verdiği talimatla doktorların bütün izinlerini ‘ikinci bir emre kadar’ iptal etti.


ABD ile Türkiye arasında varılan güvenli bölge mutabakatının ardından iki ülke Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölgenin inşası için çalışmalara başladı ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan güvenli bölge planının Türkiye'nin talepleri doğrultusunda ilerlememesi halinde iki hafta içerisinde Suriye'nin kuzeyine girebileceklerini söyledi. Güvenli bölge meselesi bu anlamda gündemde sıcak bir yer tutarken sınır kendi Urfa'dan dikkat çekici bir haber geldi.

Sağlık Bakanlığı’nın bugün Urfa Valiliği’ne verdiği talimatla doktorların bütün izinlerinin ‘İkinci bir emre kadar’ iptal edildiği bildirildi.

Urfa Tabip Odası Başkanı Ömer Melik, izinlerin valilik kararıyla iptal edildiğini söyledi. Kararın hastanelerin başhekimliklere gönderildiğini ve hekimlere bildirimde bulunulduğunu ifade eden Melik, “İzinler tarih verilmeksizin iptal edildi. Gerekçe bize açıklanmadı. Ancak mevcut Suriye durumuyla ilgili olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Urfa Şubesi de izinde olanların geri çağrılmayacağı ancak görevde olanların yıllık izinlerinin iptal edildiğini söyledi.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın ve Urfa Valiliği’nin sitelerinde konuya ilişkin herhangi bir açıklama bulunmuyor. (Kaynak: Basnews)

BAĞLANTILI HABERLER