İzmir'in Gaziemir ilçesinde eskiden birlikte olduğu iddia edilen erkek tarafından öldürülen 33 yaşındaki Sevda Çelemoğlu'nun 3 ay önce uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.

Gaziemir’de meydana gelen kadın cinayetinde Soner Çetin isimli erkek, sevgilisi olduğunu öne sürdüğü 3 çocuk annesi Sevda Çelemoğlu'nu öldürdü. Fail, karakola giderek cinayeti itiraf etti. Eve gelen sağlık ekipleri Çelemoğlu'nun hayatını kaybettiğini belirledi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Çelemoğlu'nun, Soner Çetin hakkında şikayette bulunduğu ve 3 ay önce de uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Cinayeti 'kıskançlık' bahanesi adı altında işlediğini söyleyen Çetin'in 'kasten yaralama' ve 'uyuşturucu kullanma' suçlarından kaydının olduğu öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Çetin, tutuklandı.

KARDEŞİ: ABLAMA MUSALLAT OLDU

Sevda Çelemoğlu’nun kardeşi Sercan Çelemoğlu, Soner Çetin’in ablasını sürekli olarak tehdit ettiğini belirtti. Cinayet işlenirken 3 yaşındaki yeğeninin de evde olduğunu belirten Çelemoğlu, “Şahsı tanıyoruz. Takıntılı biriydi. Evliliği de olaylı bir şekilde bitmişti. Sonra ablama musallat oldu. Kandırdı onu. Hem psikolojisi bozuktu hem de uyuşturucu kullanıyordu. Sabıka kayıtları da vardı. Ablam onun elinden kurtulamadı. Biz de engelleyemedik. Zaten bir süredir ailesi ve çocuklarıyla ablamı tehdit ediyordu. Olay sırasında 3 yaşındaki yeğenim evdeymiş. Diğer 2 yeğenim ise babasındaydı. Adaletten tek beklentimiz bu adamın en ağır cezayı alması” dedi.