Girişimci Yusaku Maezawa, uzay seyahati esnasında yerçekimsiz ortamda yaşadığı keyifli anları YouTube'da paylaştı. Maezawa, havada taklalar atarak bol bol anın tadını çıkardı.

Kısa bir süre önce 12 günlük bir ‘uzay tatili’ için Soyuz uzay aracıyla yörüngeye fırlatılan Japon milyarder Yusaku Maezawa, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçirdiği eğlenceli anları kayda aldı.

Uzaydaki anlarını ve yerçekimsiz ortamda yaşamanın nasıl bir şey olduğunu kişisel YouTube kanalından 3 dakika 37 saniyelik bir videoyla paylaşan milyarder girişimcinin, sıfır yerçekiminde ‘oyun’ oynayarak eğleniyor. Maezawa videoda ayrıca, yerçekimsiz ortamda olmanın hissettirdiklerine de etraflıca değiniyor.

'YERÇEKİMİ OLMADIĞI İÇİN YÖN DUYGUM DA YOK'

Webtekno'nun aktardığına göre, Videoda yerçekimi olmadan yer-yön hissinin de olmadığını kaydeden Maezawa, olayın garipliğini tanımlamak için “Bu yüzden ne zaman bir şeye çarpsam, vücudumun hangi tarafını çarptığım hakkında hiçbir fikrim olmuyor” diyor.

Videoda kameramana “Yaşamın bütün evrimi 1G yerçekiminde yaratıldı,” şeklinde konuşan Maezawa, attığı ters taklanın ardından sözlerine “Yaşam piramidinin en tepesinde yer alan insanların köklerini bulmak ve sıfır yerçekimini deneyimlemek için uzaya gideceğini düşünmek… kelimelerle açıklanabilecek bir şey değil," diyerek devam ediyor.  

O anlar esnasında SpaceX Crew-3 Görev uzmanı Matthias Maurer’in ise havada süzülen uzay turistinin hemen arkasında aktif bir şekilde işinin başında olduğu görülüyor. 

YERÇEKİMSİZ ORTAMDA KAYDEDİLEN ANLAR