Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Habertürk sunucusu Veyis Ateş ve firari Sezgin Baran Korkmaz'ın konuşmalarının bir dakikalık ses kaydını sosyal medya hesabından yayınladı.

Şık'ın ses kaydını yayınlamasının ardından Ateş'ten yanıt geldi. 

Ses kaydının montaj olduğunu öne süren Ateş, "Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır." dedi. 

Konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Ateş, şunları yazdı:

"Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp "Benim ABD'de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum" dedikten 24 saat sonra ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanan, kendi ifadesiyle, "Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın" yurtiçi ve yurtışındaki bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir. 

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını, tıpkı geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir. 

"Bu özel insan" nihayet yargı önünde hesap verecektir. 

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır. 

İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar, Sezgin Baran Korkmaz'ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur."

Veyis Ateş'in paylaşımlarını yoruma kapatması dikkat çekti.