Zeytinburnu’nda bir aile daha polisler tarafından darp edildiArtı Gerçek

Darp edilen kişi gözaltına alınırken, olaya tanıklık eden yurttaşlar, balkon ve camlarda polis şiddetini protesto etti.


Son günlerde giderek artan polis ve bekçi şiddetine bir yenisi daha eklendi. Tekirdağ Çorlu, Edirne Keşan, Kadıköy, Eyüp, Zeytinburnu ve Cizre'de karşılaşılan olayların akabinde son olarak Zeytinburnu’nda sokağa çıkma yasağı ihlal edildiği gerekçe gösterilerek, bir ailenin polisler tarafından darp edildiği görüntülere yansıdı.

Olaya tanıklık eden ve görüntüleri paylaşan kişilerin aktarımlarına göre olay Gökalp Mahallesi’nde gerçekleşti. Arabasının alarm sesini kapatmak üzere sokağa çıkan bir yurttaş, polisler tarafından sert bir dille uyarıldı. Polislere durumu açıklamaya çalışan kişiyi dinlemeyen polisler, yurttaşı darp etmeye başladı. Ardından olay yerine gelen yurttaşın annesi ve bir kadın daha; polisler tarafından darp ediliyor.

Dakikalarca darp edilen araba sahibinin gözaltına alındığı belirtilirken, darbelere maruz kalan annesinin başörtüsünün darp esnasında başından düştü.

Görüntülerde sokak ortasında yaşanan polis şiddetini çevredeki yurttaşların da balkon ve camlarından “Faşist polisler” diye bağırdı. Darp edilen yurttaşın halen gözaltında olduğu öğrenildi. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

BAĞLANTILI HABERLER