İngiltere: Çözüm sürecine dönün

İngiltere: Çözüm sürecine dönün
İngiltere'de muhalefetteki İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Newroz için bir mesaj yayınladı ve Türkiye'nin Kürtlerin temel haklarına saygı duyması...

İngiltere'de muhalefetteki İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Newroz için bir mesaj yayınladı ve Türkiye'nin Kürtlerin temel haklarına saygı duyması çağrısında bulundu

GÜNCEL- Britanya’da ana muhalefette bulunan İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, Türkiye’ye çözüm sürecine geri dönme çağrısında bulundu.

Diken'in haberine göre Corbyn, Londra merkezli Kürt Araştırmalar Merkezi’nin 15 Mart’ta düzenleyeceği Newroz resepsiyonu için bir mesaj yayınladı.

Corbyn, mesajında Türkiye’ye seslenerek bir an önce çözüm sürecine dönülmesi gerektiğini ve Kürtlerin temel haklarına saygı duyulması çağrısında bulundu.

Geçen yılki resepsiyona da katılan İşçi Partisi lideri, Kürtlerin sürekli saldırı altında bulunduğunu belirtti: "Suriye’deki çatışmalar, kendi haklarını ve itibarlarını korumak isteyen Kürtlere karşı şiddetli bir saldırı sürecinin tetikleyicisi oldu. Biz Ortadoğu’da yaşayan bütün Kürtlerin üzerindeki baskının bir an önce sona ermesini ve adaleti temenni ediyoruz. Ben Kürtlerin bu yöndeki mücadelelerini desteklemeyi sürdüreceğimi vurgulayarak Newroz bayramını kutluyorum."
Newroz kutlamaları Britanya’da yaşayan Kürtlerin sosyal ve ekonomik yaşama olumlu katkılarına dikkat çekmek için düzenlenen ‘Britanya’daki En Başarılı Kürtler Ödüllerine’ de sahne olacak.

Öne Çıkanlar