Boşandığı erkek tarafından yakılmıştı: Sanığa 20 yıl hapis istemi

Boşandığı erkek tarafından yakılmıştı: Sanığa 20 yıl hapis istemi
Ordu’da E.S’nin üzerine yanıcı madde döküp yaktığı için tutuklanan Erkan Emiroğlu hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Sanık için 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs' suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Artı Gerçek-12 Ocak’ta Ordu’nun Fatsa ilçesinden bir kadın boşandığı Erkan Emiroğlu tarafından üzerine yanıcı madde olan jel dökülerek yakıldı. Tutuklu yargılanan Emiroğlu hakkında 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs', oğluna yardım ettiği öne sürülen Tahsin Emiroğlu hakkında ise 'öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etme' suçundan iddianame düzenlendi.

Erkan Emiroğlu ile Tahsin Emiroğlu hakkında Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın 5'inci duruşmasına sanık Emiroğlu, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemleri (SEGBİS) aracılığı ile katıldı. Mağdur Elvan Sözkesen duruşmaya katılmazken, tutuksuz yargılanan Tahsin Emiroğlu, taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı salonda hazır bulundu.

SAVCI MÜTALAA VERDİ

DHA’da yer alan habere göre mahkemede savcı ifadelerin ardından davaya ilişkin mütalaasını açıkladı. Savcı mütalaasında, tutuklu sanık Erkan Emiroğlu hakkında eski eşi Elvan Sözkesen'e karşı 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve üstsoy veya altsoydan birine ya da eş, boşandığı eş veya kardeşe karşı öldürmeye teşebbüs' suçu nedeniyle TCK'nın 82/1 A, B ve D maddelerinden 13 ile 20 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Savcı, aynı olayda oğluna yardım ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan baba Tahsin Emiroğlu'nun ise, beraatını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının mütalaaya karşı ek süre istemesi nedeniyle duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 12 Ocak'ta, Fatsa ilçesi Dolunay Mahallesi'nde Erguvan Anatolia Sitesi'nde meydana geldi. E.S 10 yıl evli kaldıktan sonra geçen sene boşandığı iki çocuğunun babası Erkan Emiroğlu tarafından yanıcı madde olan jel ile saldırıya uğradı.

Erkan Emiroğlu, yanıcı madde olan jeli, S.’nin üzerine döküp ateşe verdi. Alevler içinde kalan S.’nin, çığlıklarını duyan komşuları yardım etti. Alevleri söndüren komşuları, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi.

Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve vücudunda ikinci derece yanıklar oluşan E.S., buradaki müdahalenin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Olay sonrası kaçan Emiroğlu, polis tarafından yakalandı, işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Oğluna yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Tahsin Emiroğlu da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar