Boşanma aşamasındaki hamile kadına cinsel saldırı davasında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi

Boşanma aşamasındaki hamile kadına cinsel saldırı davasında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi
Yayınlanma:
A+ A-
Boşanma aşamasındaki Melisa Tatlıcı'ya hamileyken cinsel saldırıda bulunmaktan yeniden yargılanan iş insanı Şeyhmus Tatlıcı hakkında beş yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Duruşma ertelendi.

Artı Gerçek - Boşanma aşamasındaki Melisa Tatlıcı'ya hamileyken cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Şeyhmus Tatlıcı'nın, suçun nitelikli olmadığı gerekçesiyle Yargıtay'ın bozduğu ve yeniden görülen davada, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Şeyhmus Tatlıcı hakkında "Basit cinsel saldırı" suçundan beş yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Şeyhmus Tatlıcı ile şikayetçi Melisa Tatlıcı ve taraf avukatları katıldı. Şeyhmus Tatlıcı kimlik tespitinde çalışmadığını ve geçimini ailesinin sağladığını söylerek, "Bunları yapacak hiçbir sebebim yok. Çocuğumun annesidir. Nazik, kibar, saygılı bir insanım. Bunları yapacak bir insan değilim" diyerek suçlamaları reddetti.

Sanık avukatı Kezban Hatemi, suç unsurlarının oluşmadığını, hayali bir adli tıp raporu ile müvekkilinin Melisa Tatlıcı’ya karşı cinsel saldırı yapmış olduğunun söylendiğini iddia ederek, "Müvekkilim uzun süredir üzüntü içerisindedir" dedi. Hatemi, tekrar bir rapor alınmasını ve Şeyhmus Tatlıcı hakkındaki yurtdışı adli kontrol kararının kaldırılmasını talep etti.

‘BİR AN ÖNCE ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ İSTİYORUM’

Söz alan müşteki Melisa Tatlıcı, şikayetinin devam ettiğini, daha önceden delillerle birlikte olayı açıkladıklarını belirterek “Cinsel birliktelik yaşamadık ama benden birtakım talepleri oldu. Çok yoruldum bu süreçten. Bir an önce adaletin tecelli etmesini istiyorum" dedi.

Melisa Tatlıcı’nın avukatı Köksal Bayraktar da Yargıtay’ın vermiş olduğu kararın yanlış olduğunu beyan ederek "Olay sadece cinsel saldırı ve taciz değil, nitelikli tacizdir. Sanığın cezalandırılması gerekmektedir" dedi.

Avukat Uğur Güner de olay sırasında müvekkilinin sekiz aylık hamile olduğunu, bu nedenle zora dayalı bir cinsel saldırı olduğunu belirterek cezanın üst sınırdan verilmesini ve sanık hakkındaki adli kontrolün kaldırılmamasını talep etti.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, beyanlar ve deliller değerlendirildiğinde her ne kadar sanık hakkında "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan dava açılmış ise de Yargıtay’ın bozma kararı dikkate alındığında sanığın olay tarihinde resmi nikahlı eşine rızası olmadan gerçekleştirdiği eylemlerin "Basit cinsel saldırı" niteliğinde olduğunu belirtti.

Savcı mütalaasında, sanığın beş yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve adli kontrol kararının devamına karar verilmesini talep etti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Şeyhmus Tatlıcı, mütalaaya karşı savunma için süre talep ederek "Yurtdışında yapmam gereken toplantılarım var. Yurt dışı yasağının kaldırılmasını talep ederim" dedi.

Mahkeme heyeti, mütalaaya karşı taraflara süre vererek duruşmayı erteledi.(DHA)

Öne Çıkanlar