HSK'den İlksen Tüzün'ü katleden daire başkanı hakim Serkan Tüzün için taziye

HSK'den İlksen Tüzün'ü katleden daire başkanı hakim Serkan Tüzün için taziye
Yayınlanma:
A+ A-
Hakimler ve Savcılar Kurulu, evli olduğu İlksen Tüzün'ü öldürdükten sonra intihar eden Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Serkan Tüzün için taziye mesajı yayımladı. Tüzün'ün annesi, kızının 12 senedir işkence gördüğünü açıklamıştı.

Evli olduğu İlksen Tüzün'ü öldürdükten sonra intihar eden Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Serkan Tüzün için Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) taziye mesajı yayımladı.

HSK'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada "Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Sayın Serkan Tüzün'ün vefat ettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz" denildi.

hsk.jpg

YAYIN YASAĞI!

Öte yandan, Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliği Tüzün’ün kardeşi tarafından yapılan başvurunun ardından cinayet ve intihara ilişkin haberlere dair yayın yasağı kararı aldı. Kararda, soruşturma konusu olaya ilişkin yapılan yayınların soruşturmanın sağlıklı yürütülmesine engel olabileceği savunuldu.

NE OLMUŞTU?

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görev yapan hakim Serkan Tüzün dün gece saat 23:15 sıralarında Ankara Etimesgut’ta bulunan hakim lojmanında evli olduğu İlksen Tüzün'ü silahla vurarak öldürdü ve sonrasında intihar etti.

Serkan Tüzün, BBP ve MHP’ye yakın olan Alperen Ocaklarının eski genel başkanıydı.

İlksen Tüzün'ün annesi DHA'ya yaptığı açıklamada kızının 12 yıldır Serkan Tüzün tarafından işkenceye maruz bırakıldığını açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)