İkinci Kadir Şeker olarak bilinen Tolga Daşkıran: Savunduğumuz insanlar şikayetçi oldu, insanlık ölüyor

Evli olduğu kadını ve kızını sokak ortasında bıçaklamaya çalışan erkeği engellemeye çalışırken bıçak kullandığı gerekçesiyle beş yıl hapis cezasına çarptırılan Tolga Daşkıran: Savunduğumuz insanlar şikayetçi oldu, insanlık ölüyor.

Özge ZAİM


ESKİŞEHİR - Eskişehir'de, evli olduğu kadın ile kızını sokak ortasında bıçaklayan Abdulkadir Ahmadi’yi (64) engellemeye çalışırken bıçak kullandığı suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakılan ardından yerel mahkemece verilen beş yıllık hapis cezası onanan Tolga Daşkıran, Artı Gerçek’e konuştu.
Açık cezaevinde kalan ve izne çıkan Daşkıran, Pazar günü teslim olacağını ifade etti.

'GEREKLİ YOLLARA BAŞVURDUK'

Dava sürecinin devam ettiğini ifade eden Daşkıran, “Gerekli hukuki yollara başvurduk. Şu anda açık cezaevindeyim. İzin hakkımı kullanıyorum. Süreci takip ediyoruz avukatımla beraber” dedi.

'SAVUNDUĞUMUZ İNSANLAR ŞİKAYETÇİ OLDU'

Davanın yeniden görülmesini isteyen Daşkınran, “Bekliyoruz. Hiç pişman olmadım. Yine olsa yine yaparım. Ama şöyle bir durum var. Savunduğumuz insanların yeniden bizden şikayetçi olması bizi üzdü” dedi. Yeniden bir kadına yardım edip etmeyeceğine yönelik soruyu da yanıtlayan Daşkıran, “Elimden geleni yine yaparım. Yine ayırmaya çalışırım. Bizim zaten karşıdaki adamı da yaralama öldürme gibi bir amacımız yoktu. Ayırmaya gittik. Yine olsa yine müdahaleye gideriz. Bu sefer biraz daha dikkatli olmaya çalışırız” diye konuştu.

Eskişehir’de son bir haftada iki kadının sokak ortasında öldürüldüğün hatırlatılması üzerine de Daşkıran, “Bizim gibi insanlar yardım edince sonumuz cezaevi oluyor. Bu sefer adam düşünüyor. Yardım edersem ben de bu çocuklar gibi olurum diyor. Artık yardımlaşma, insanlık yavaş yavaş ölüyor” şeklinde konuştu.

'BİR KADIN KURTULSUN DİYE MÜCADELE ETTİK'

Olay esnasında Daşkıran’ın yanında bulunan arkadaşı Hüseyin Şahin ise, “Bizim niyetimiz orada adam öldürmek ya da yaralamak değildi. Bir kadın kurtulsun diye mücadele ettik canla başla. Kanalları açtığımız zaman yeni bir kadın vahşeti diye haberler görüyorduk. Bu da bizi üzüyordu. Psikolojik olarak sarstı bizi. Adaletin gelmesini istiyoruz. Bizim amacımız ne hapse girmek ne de adam öldürmekti. Sadece bir bayan kurtulsun istedik. Olayın buralara geleceğini hiç tahmin edememiştik” şeklinde konuştu.

Öne Çıkanlar