İstanbul'da kadın cinayeti: Sokak ortasında silahla katledildi

İstanbul'da kadın cinayeti: Sokak ortasında silahla katledildi
İstanbul Pendik'te iki çocuk annesi Safiye Bıçak boşanma aşamasında olduğu Vedat Bıçak adlı erkek tarafından sokak ortasında silahla öldürüldü. Polis, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Artı Gerçek - İstanbul Pendik'te, Dumlupınar Mahallesi'nde saat 07.30'da iki çocuk annesi 46 yaşındaki Safiye Bıçak, işe gitmek için kaldırımda yürürken, boşanma aşamasında olduğu 48 yaşındaki Vedat Bıçak adlı erkeğin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıdan sonra Vedat Bıçak önce yolun karşısında bulunan kendi evine çıktı ve pencereden etrafa tehditler savurdu. Daha sonra ise olay yerinden kaçtı.

Silah seslerini duyan mahalle sakinleri polise haber verdi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Safiye Bıçak'ı ambulansla hastaneye götürdü. Bıçak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çevrede güvenlik önlemi alarak inceleme yapan ekipler kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

'YAKLAŞMAYIN, ÖLDÜRÜRÜM HEPİNİZİ' DİYE BAĞIRIYORDU'

Mahalle sakini Şenay Yelden, “Silah sesine çıktık, ne olduğunu anlamadık. Kadını yerde, yatıyor olduğunu gördüm. Eşi de üst kattan bağırıyordu 'Yaklaşmayın öldürürüm hepinizi' diye. Sonra ambulans geldi. Öldüren eşiymiş. Sık sık kavga ediyorlardı. Eşi alkol alıyordu. Madde bağımlısıydı sanırım. Biz sadece kadını yerde yatıyor halde gördük. Sabah kardeşiyle beraber işe gidiyormuş. Çöpü atayım demiş kardeşine. Takip ediyormuş eşi. Yukarıdan aşağı inmiş. Silah sıkmış oradan yukarı çıkmış. Tehdit etmeye devam ediyordu. Ölen kadın alt katta oturuyordu. Diğeri üstte oturuyordu. 2 çocukları var, bir kız bir erkek" dedi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformunun rakamlarına göre sadece Mayıs ayında 40 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 20 şüpheli kadın ölümü de kayıtlara geçti.

(DHA)

Öne Çıkanlar