Eskişehir’de kadın cinayeti: Evli olduğu kadını ve üvey kızını öldürüp intihar etti

Eskişehir’de kadın cinayeti: Evli olduğu kadını ve üvey kızını öldürüp intihar etti
Eskişehir'de Gürkan Çifçi evli olduğu Sibel Çifçi ve 16 yaşındaki üvey kızı Cemre G.'yi silahla vurarak katletti. Gürkan Çifçi aynı silahla intihar etti.

Özge ZAİM


ESKİŞEHİR - Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi Batıkent Mahallesi Hıdırbey Sokak'taki sitede Gürkan Çifçi evli olduğu Sibel Çifçi'yi apartmanın garajında otomobilin içinde tabancayla vurarak öldürdü.

Ardından ikinci kattaki evlerine çıkan Gürkan Çifçi, 16 yaşındaki üvey kızı Cemre G.'yi katletti. Gürkan Çifçi, daha sonra aynı silahla intihar etti.

Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı.

2023’TE 315 KADIN, ERKEKLER TARAFINDAN KATLEDİLDİ

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), 2023’e ilişkin erkek şiddeti verilerini açıkladı. Rapora göre 2023’te 315 kadın, erkekler tarafından öldürüldü, 248 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu.

Geçtiğimiz yıl öldürülen kadınların yüzde 55’i ise ateşli silahla vurularak katledildi. Kadınların yüzde 41’i evli olduğu erkek tarafından katledildi. Bunun yanı sıra, evli olduğu erkek tarafından öldürülen 30 kadının fail ile boşanma aşamasında olduğu belirtildi.

Öne Çıkanlar