Kaçırmaya çalıştığı kadını boynundan vurdu

Kaçırmaya çalıştığı kadını boynundan vurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Sancaktepe’de Ü.D.E. kapısının önünde Bedirhan Uysal tarafından ateşli silahla yaralandı. Kadının hayati tehlikesi devam ederken Uysal tutuklandı.

Artı Gerçek-İstanbul Sancaktepe’de 22 yaşındaki Bedirhan Uysal, 24 yaşındaki Ü.D. E.’nin evinin önünden kaçırmaya çalıştı. Genç kadın direnince, Bedirhan Uysal silahını ateşledi. Boynuna isabet eden kurşunla ağır yaralanan Ü.D. E. Hayati tehlikesi devam ediyor.

Olay yerinden kaçan saldırganlar ise yakalanarak cezaevine gönderildi.

DHA’da yer alan haberde olay, 26 Aralık'ta saat 14.30'da sıralarında Sancaktepe'de meydana geldi. İddiaya göre, 24 yaşındaki Ü.D.E bir yıl önce ayrıldığı eski nişanlısı Bedirhan Uysal, evinin önünde zorla otomobiline bindirmeye çalıştı. 17 yaşındaki C.K ile birlikte E.'yi kaçırmaya çalışırken kadının çığlıklarını duyan çevredekiler yardıma koştu.

Çevredekiler kadının otomobile bindirilmesine engel olarak polise haber verdi. O esnada kendisinin polis olduğunu iddia eden Bedirhan Uysal, çevredekileri uzaklaştırarak genç kadının yüzüne doğru ateş açtı. Boynuna isabet eden kurşunun ardından ağır yaralanan kadın ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Olay yerinden kaçan saldırganlar ise yakalanarak cezaevine gönderildi.

‘ELİNDE SİLAH VARDI’

Kızını kurtarmaya çalıştığını anlatan anne E. şunları söyledi:

"Kızımın kaynanası beni aradı, 'Ehliyet almaya gideceğiz, Ülkü'yü uyandırır mısın?' dediler. Kızımı uyandırdım, sonra 10 yaşındaki çocuğumu okuldan almaya gittim. Eve döndüğümde kızımın üzerini giyinip hazırlandığını gördüm. Kayınpederi gelmiş bekliyormuş. Kızım evden çıkmadan önce 3 kez yutkundu, 'Neden yutkunuyorsun boğazın mı acıyor, ne oldu?' dedim. Bana boğazının acıdığını söyledi, ben de hastaneye gitmesini istedim. Ehliyetini yarın gidip alabileceğini söyledim, 'Bugün dışarı çıkma' dedim. Dışarı çıktı, kayınpederinin arabasına binmiş. O sıra kızımın sesini duydum kapıya çıktım. Kızımı arabadan çekip aldı. Elinde silah vardı, silahı kafasına dayadı. Kayınpederine sivil polis olduğunu söylemiş. Arabanın önünü kesmişler.

‘SİLAHI BOYNUNA DAYADI SONRA DA ATEŞ AÇTI’

Silah kafasına dayalıydı, arabaya binmek istemediğini söyledi, elinden kurtuldu ama, sonra montundan tutup geri çekti. Bu kez silahı boynuna dayadı sonra da ateş açtı. Saldırdım, vurdum. İnsanlar oraya toplandı ama kimse yardım etmedi. Ona vurarak belindeki silahı almaya çalıştım. Sonra arabaya bindi, arabaya saldırdım ama kaçtı gitti. Kızım neresinden vuruldu yüzüne baktım ama, hiçbir yerinde kan göremedim. Sonra boynundan iki damla geldi. Boynundan vurmuş. Bana yardım edin. Devlet büyüklerinden yardım istiyorum.

‘UYUTUYORLAR, DURUMU KÖTÜ'

Allah'ım kurtaramadım, alamadım çocuğumu, yetişemedim. Kapımın önünde vurdular kızımı. Yaktılar kızımı. Ben ona saldırırken niye tutmadı kimse? Bugün gördüm kızımı, durumunun ağır olduğunu söylediler. Uyutuyorlarmış. Doktor 'durumu kötü' dedi. Gözümün önünde oldu silahı alamadım.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar