Kadın cinayeti davası: Sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Kadın cinayeti davası: Sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi
Yayınlanma:
A+ A-
Boşandığı kadını boğarak öldürdükten sonra cesedini battaniyeye saran Yalçın Polat hakkında, ‘kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Artı Gerçek-İzmir Bornova ilçesinde boşandığı erkek tarafından öldürülen kadın ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı, iddianame hazırlandı. Savcı kadını öldüren Yalçın Polat için 'boşandığı eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebinde bulundu.

DHA’da yer alan haberde iddianamede, iki çocukları olan çiftin olaydan ay ay önce geçimsizlik nedeniyle anlaşmalı olarak boşandıklarının altı çizildi. T’nin Polat'ı arayıp İzmir'e geleceğini ve çocuklarını alacağını söylediği, olay günü saat 13.30 sıralarında eve geldiği belirtildi.

Polat'ın, bronşit ve astım hastası olan T.’nin boğazını sıkarak öldüğü belirlendi. Polat'ın cansız bedeni battaniyeye sardığı ve T.’nin cep telefonunu da kırıp attığı iddianamede yer buldu.

Polat'ın bir süre sonra evden ayrılıp araç kiraladığı sonra polis ekiplerine yakalandığı belirtildi. Polat'ın polis merkezinde olduğu sırada kardeşi O.P.'nin, 155'i arayarak evde ceset olduğunu söylediği de iddianamede yer aldı.

İfadeler ve toplanan deliller ışığında savcı, Polat için 'boşandığı eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebinde bulundu.

Öte yandan H.P., F.P. ve O.P. hakkında 'kasten öldürme' suçundan kovuşturmaya yer olmadığı kararının verildiği iddianamede yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Konya'da yaşayan R.T, velayeti babalarında olan iki çocuğunu görmek için 3 Nisan'da, bir süre önce boşandığı Yalçın Polat'ın İzmir'in Bornova ilçesindeki evine gitti. Aynı gece Polat'ın oturduğu evin kapısının açık olduğunu görüp içeri giren yakını, T.’nin cesedinin battaniyeye sarılı olduğunu görüp, durumu polise bildirdi.

İhbarla olay yerine sevk edilen sağlık ekibinin incelemesinde, T.’nin boğularak öldürüldüğü belirlendi. Polis, T’nin iki ay önce boşandığı oto tamircisi Yalçın Polat'ın babası H.P. ile kardeşleri O.P. ve F.P.'yi gözaltına aldı.

R.T.’nin cansız bedeni incelemelerin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polis, Polat'ı aynı gün yakalayıp, gözaltına aldı. Yalçın Polat, polisteki ifadesinde suçunu itiraf etti. Emniyetteki işlemlerin ardından emniyete sevk edilen şüphelilerden H.P, F.P. ve O.P. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yalçın Polat, tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar