Kadınların, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef alan akademisyeni protestosuna engelleme

Kadınların, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef alan akademisyeni protestosuna engelleme
'Dünya cahili, hukuk cahili, sinir küpü o güruhtan hayatımda görmediğim sözel şiddeti, hakareti, saldırıları gördüm. Bakanlık bürokratlarının bile gözleri korktu.'

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) öğrencileri Emir Kaya’nın, İstanbul Sözleşmesi ve kadınlarla ilgili, "vamp tipler" "şirret" "bir avuç marjinal" ifadelerini protesto etti. Üniversite önünde pankart açmak isteyen öğrenciler güvenlik birimleri tarafından engellendi.

Ankara Üniversitesi'nden kadınlar, ASBÜ Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Bölümünde akademisyen olan Doç. Dr. Emir Kaya’nın, İstanbul Sözleşmesiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı, "bir avuç marjinal" sözlerini protesto etti. Kaya’nın sözleri üzerine ASBÜ önünde pankart açmak isteyen kadın öğrenciler üniversite güvenlik birimi tarafından engellendi.

ASBÜ Öğretim üyesi Emir Kaya, sosyal medya hesbaından, "İstanbul Sözleşmesi, 6284, LGBT, feminizm neden sürekli gündemde? Bu kimin başarısı? Kimin yenilgisi? Şu ibretlik olayı okuyun ve memleketin haline ağlayın. Aile Bakanlığının "Kadına Şiddetin Önlenmesi - Mevzuatın Geliştirilmesi" toplantısına davetliydim" ifadelerini kullanmış, devamında şöyle demişti:

'DİBİNE KADAR FEMİNİZM VAHŞİLİĞİ'

"30 katılımcı içinde tek erkek bendim. 29 kadın çoğunluğu radikal, vamp tipler. Kezban Hatemi, Gülriz Uygur, Dilşat Özer, Aslı Koçak, Sema Kendirci, Sibel Suiçmez. Bir tane makul Türk-İslam kadını yok. Bir tane erkek sözcüsü yok. Dibine kadar feminizm vahşiliği. Sırf bu manzaradan gelecek yılların da nasıl rezil olacağını tahmin edebilirsiniz. Bir-iki Müslüman dernek temsilcisi de bunlara uyumlu konuştular. Kalplerini bilmem ama şirretliklerinden çekindiler. Cumhurbaşkanı’mızın ve Bakanımızın durduğu yer bellidir.Fakat Bakanlık bürokrasisi işgal edilmiş. Devşirmelerle dolu. Ezikler. Yenikler. Bu gaflet ve dalalettir. Feminizm bir beşinci kol faaliyetidir.  'Hiçbir hükümet bir avuç marjinali memnun etmek için milyonlarca seçmeni gözden çıkaramaz. Gerçekçi ve bütüncül bakalım' şeklinde konuştum. Ve dünya cahili, hukuk cahili, sinir küpü o güruhtan hayatımda görmediğim sözel şiddeti, hakareti, saldırıları gördüm. Bakanlık bürokratlarının bile gözleri korktu. Pısıp sustular. Ben de mecburen toplantıdan ayrıldım." paylaşımını yaptı.

Öne Çıkanlar