Kağıthane'de cinsel taciz faili komiser serbest bırakıldı

Kağıthane'de cinsel taciz faili komiser serbest bırakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Kağıthane'de bir zincir markette kadınları eteğinin altından cep telefonuyla kayda alan cinsel taciz faili komiser Serdar E. tahliye edildi. Faile yurt dışığı yasağı kondu ve şikayetçi kadınların 500 metre yakınına yaklaşması yasaklandı.

Artı Gerçek - İstanbul'un Kağıthane ilçesinde bulunan bir zincir markette kadınların eteğinin altından cep telefonuyla görüntü çektiği için tutuklanarak 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan komiser Serdar E.'nin tahliyesine karar verildi. Hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulan cinsel taciz faili komiserin şikayetçi olan iki kadının 500 metre yakınına yaklaşması da yasaklandı.

Taciz olayı 5 Ocak 2023'te gerçekleşti. Sosyal medyaya da düşen olaya ilişkin görüntülerde, tacizci Serdar E'nin markette raflardan ürün alan bir kadının eteğinin altına telefonunu sokarak görüntü çektiği görüldü. Polise haber verilmesi üzerine, görüntülerden kimliği tespit edilen Serdar E. gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BİRÇOK KADIN VE ÇOCUĞA AİT FOTOĞRAFLAR BULUNDU

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca tamamlanan soruşturma sonucunda, sanık Serdar E. hakkında 'Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek', 'Çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları ülkeye sokmak, çoğaltmak' ve 'Cinsel Taciz' suçlarından 4 yıl 6 aydan 17 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, sanık Serdar E'nin markette çalışan G.E. isimli kadının raflardaki ürünlerin tarihlerini kontrol ettiği sırada takip ederek etek altı fotoğraflarını çektiği belirtildi. Durumu marketteki erkek çalışan olan F.B'nin fark ettiği ve olaya müdahale ettiği, daha sonra da polise bildirdiği belirtildi. Failin eyleminin kamera görüntüleriyle sabit olduğu, diğer kadın çalışanın ise market içerisindeki sanığın elindeki cep telefonuyla tur attığını fark ettiği ve çalışma arkadaşı F.B'ye haber verdiği anlatıldı. Sanığın el konulan telefon ve bilgisayarında yüzleri görünmeyen çeşitli kadınlara ait fotoğraflar ve çocuk müstehcenliği içeren fotoğrafların tespit edildiği de vurgulandı. Çağlayan'daki bir başka market zinciri sorumlusu da sosyal medyaya düşen olay sonrasında sanığın kendi marketlerinde de C.G. isimli bir kadının görüntülerini çekmeye çalıştığını tespit ettikleri gerekçesiyle ihbarda bulundu.

YURT DIŞI YASAĞIYLA TAHLİYE

DHA'nın aktardıklarına göre, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan sanık Serdar E. bugünkü duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mahkeme, cinsel taciz faili hakkında yurt dışı yasağı konularak tahliyesine karar verdi. Sanık hakkında en yakın polis merkezine imza atma yükümlülüğü koyan mahkeme, iki şikayetçi kadının 500 metre yakınına yaklaşmasından da men edilmesine hükmetti. Sanığın bu adli kontrolleri ihlal ederse yeniden tutuklanacağı da ihtar edildi. Görüntülerdeki kişinin, sanık olup olmadığına ilişkin bilirkişi raporunun beklenmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar