Staj gören üç öğrenciye cinsel istismarda bulunan doktor tutuklandı

Staj gören üç öğrenciye cinsel istismarda bulunan doktor tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Balıkesir'de hemşirelik stajı gören üç lise öğrencisine cinsel istismarda bulunan Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı T. A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Artı Gerçek - Balıkesir'de, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj gören 17 yaşındaki üç lise öğrencisine, cinsel istismarda bulunmakla suçlanan 40 yaşındaki Genel Cerrahi Uzmanı öğretim üyesi T.A. tutuklandı.

Cinsel saldırı, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12’nci sınıfta okuyan üç kız öğrenci, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapmaya başladı. Staj gören öğrencilerden biri, göğsündeki kitle için Genel Cerrahi Uzmanı Dr. öğretim üyesi T.A.’ya muayene oldu. Öğrenci, eğitim gördüğü okulun idarecilerine, muayene sırasında cinsel istismara uğradığı yönünde şikayette bulundu. Aynı hastanede staj gören iki öğrenci de aynı doktor tarafından istismara uğradıklarını açıkladı.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı (PDR) tarafından dinlenen öğrencilerin iddiaları üzerine, durum Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi. Başsavcılıkça başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. öğretim üyesi T.A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Öne Çıkanlar