Kılıçdaroğlu, 25 Kasım'da şiddete maruz kalan kadınları dinledi

Kılıçdaroğlu, 25 Kasım'da şiddete maruz kalan kadınları dinledi
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde, şiddet mağduru kadınları dinledik” mesajıyla bir video paylaştı. Videoda konuşan kadın, "Şiddete göz yummadığım için ailem beni karşısına aldı" dedi.

Artı Gerçek- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında bugün CHP genel merkezinde düzenlenen programa katıldı.

Kılıçdaroğlu, programdan bir video kesitini, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde, şiddet mağduru kadınları dinledik” notuyla sosyal medya hesabından bu akşam paylaştı.

Videoda konuşan kadın gördüğü şiddeti ve yaşadıklarını anlattı:

“Ben eşimi şikayet ettiğimde 4 aylık hamileydim, şiddet sonucu çocuğumu kaybettim. Uyuşturucu sattığını öğrendiğim gün ihbar ettim. 7 aylık hamileydim. O dönemleri, evim kurşunlandı ve çocuğumu karnımda kaybettim. İki defa uyuşturucu yüzünden çocuklarımızdan vazgeçtim, kaybettim. Burnumu kırdı, dişimi kırdı, bıçakladı. Şu an yarım karaciğer ve bir böbrekle ayaktayım. Kullanıyordu, satıyordu, genç çocuklar kapımda sıra oluyordu. Artık yeter deyip, gidip ihbar ettim. Göz yummadığım için ailem karşısına aldı, herkes karşısına aldı. Benim ailem burası, benim evim burası. Benim babam Kemal Kılıçdaroğlu. Evlatlarınızdan biriyim." (ANKA)

Öne Çıkanlar