Nadia Noori'yi öldüren erkeğe ağırlaştırılmış müebbet hapis

Nadia Noori'yi öldüren erkeğe ağırlaştırılmış müebbet hapis
Yayınlanma:
A+ A-
Pamukkale'de Nadia Noori'yi öldüren Sabour Sakhızadeh'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mahkeme, Sakhizadeh'e "kadına karşı öldürme" suçundan, ağır tahrik ve iyi hal indirimleri uygulamadı.

Artı Gerçek - Denizli'nin Pamukkale ilçesinde 12 Ekim 2022 tarihinde 17 yaşındaki Nadia Noori’nin öldürülmesine dair Sabour Sakhızadeh'in yargılandığı davanın karar duruşması Denizli 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. "Kasten öldürme" suçlamasıyla yargılanan sanık Sakhızadeh, avukatları ve Nadia Noorı'nin avukatları duruşmada hazır bulundu.

Sanık Sakhızadeh, Noori'nin "intihar ettiğini" öne sürerek, beraat talep etti. Noorı'nın cenazesinin taşınmasına ve delillerin yok edilmesine yardımcı olduğu gerekçesiyle yargılanan N.K. ise kendini "suçsuzum" şeklinde savundu.

SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Mahkeme, Sakhizadeh'e "kadına karşı öldürme" suçundan, ağır tahrik ve iyi hal indirimleri uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Heyet, N.K'ye ise "suç delillerini gizleme" suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. N.K.'nin yaşının küçük olması nedeniyle cezayı yarı oranda düşürülerek, 1 yıl olarak belirlendi ve ertelendi. Ayrıca N.K.'nin tahliyesine karar verildi.(MA)

Öne Çıkanlar