Şüpheli şekilde ölü bulunan hemşire için hastane önünde eylem: 'Selen Bilgin'e ne oldu?'

Şüpheli şekilde ölü bulunan hemşire için hastane önünde eylem: 'Selen Bilgin'e ne oldu?'
İstanbul'da özel bir hastanede kolundan ilaç enjekte edilmiş halde ölü bulunan hemşire Selen Bilgin için hastane önünde eylem yapan SKM'li kadınlar, cebinden ilaç şişesi çıktığı halde doktor Fatih Akın'ın serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan özel Birinci Hastanesi'nde yoğun bakımda yatan dedesi için refakatçi olarak kalan ve anestezi için kullanılan bir ilacın koluna enjekte edilmesi sonucu şüpheli şekilde ölen 24 yaşındaki hemşire Selen Bilgin için hastane önünde eylem düzenledi. “Selen Bilgin’e ne oldu? Şüpheli kadın ölümleri aydınlatılsın” pankartının açıldığı eylemde, "Kadın cinayetleri politiktir", "Selen Bilgin'e ne oldu?" dövizleri taşınırken, sık sık "Erkek adalet değil gerçek adalet" sloganları atıldı.

Bilgin’in ölümünden dakikalar sonra odadan çıktığı güvenlik kameralarına yansıyan ve cebinden iğneyle enjekte edilen ilacın şişesinin çıktığı belirtilen hastane sahibi Fatih Akın’ın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını protesto eden kadınlar, şüpheli kadın ölümlerine karşı mücadele çağrısı yaptı.

‘SELEN BİLGİN’E NE OLDU?​’

Burada kısa bir konuşma yapan SKM İstanbul Sözcüsü Leyla Can, Bilgin’in şüpheli bir şekilde öldüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“Kamera görüntülerinde Selen’in ölü olarak bulunduğu odadan hastanenin sahibi Fatih Akın’ın en son girip çıktığı tespit edilmesine rağmen etkin bir soruşturma yürütülmeden serbest bırakıldı. Buradan bir kez daha soruyoruz; Selen bilgin için etkin bir soruşturtma yürütülünceye kadar mücadelemiz sürecek. Tüm kadınları ‘Selen Bilgin’e ne oldu’ demeye, şüpheli kadın ölümleri için mücadele etmeye, ses çıkarmaya çağırıyoruz.”

Hastane önündeki eylem, sloganlar eşliğinde sona erdi. (MA)

Öne Çıkanlar