İki kızı evli olduğu erkekler tarafından katledilen Vetha Atar: 'Adalet yerini bulmadı, kadınlar sesim olsun'

İki kızı evli olduğu erkekler tarafından katledilen Vetha Atar: 'Adalet yerini bulmadı, kadınlar sesim olsun'
Yayınlanma:
A+ A-
İki kızı da farklı zamanlarda evli oldukları erkekler tarafından katledilen Vetha Atar kadın örgütlerine çağrıda bulundu. Atar, "Kızlarımın hakkının aranmasını istiyorum" dedi.

Artı Gerçek- Farklı tarihlerde evli olduğu erkekler tarafından katledilen Nurcan Polat ve Gülcan Atar’ın annesi Vetha Atar, adalet istiyor. Kızlarının katillerinin kaçtığını dile getiren Atar, "Adalet yerini bulmadı. Kadınlar sesim olsun” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesine bağlı Gürdoğan Mahallesi'nde 3 Aralık’ta Sezer Gezer isimli erkek, evli olduğu Gülcan Atar'ı (20) katletme girişiminde bulunmuştu. Ağır yaralanan Gülcan, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından özel bir hastaneye kaldırılmış, ardından devlet hastanesine sevk edilerek yoğun bakıma alınmıştı. 10 gün sonra da yaşamını yitiren Gülcan’ın faili ise henüz yakalanmadı.

Atar'ın diğer kızı olan Nurcan Polat'ın da evli olduğu Hüsamettin Polat isimli erkek tarafından iki yıl önce katledilmişti.

Jin News'den Şehriban Arslan'ın haberine göre; Gülcan’ın katledilmeden önce yaşadıklarına dikkat çeken Vetha, “Bir gün evdeyken Gülcan eşinin telefonuna gelen mesajı görüyor, mesajın başkasından geldiğini ve eşinin başkasıyla konuştuğunu görüyor. Kızım bu duruma tepki gösterince, tartışma yaşanıyor ve tartışma üzerine kızımı ateşli silahla katletmeye çalışıyor. Kendileri katletme girişiminde bulunmasına rağmen suçu başkasına yüklediler. Fakat kızım hastanede yoğun bakımdayken Sezer Gezer, kızımın kendisini katletmeye çalıştığını söyledi. Kızımın 7 aylık bebeği geride kaldı” dedi.

'NEDEN YAKALANMIYOR?'

Fail Sezer Gezer ve ailesi ile uzak akraba olduklarını, ancak hiç kimsenin o aile hakkında iyi konuşmadığını söyleyen Vetha, “Kızımı kötü gösterdiler. Fakat kızımın nasıl olduğunu, evine ve eşine ne kadar bağlı olduğunu biliyorum. Sezer Gezer, kızımı aldattı ve bu ortaya çıkınca kızımı katletti. Neden her yerde kızım aldatmış gibi gösterildi? Sırf kadın olduğu için mi? Polise, karakola kızımın katili ne zaman yakalanır diye soruyorum, bana yavaş yavaş yakalayacaklarını söylüyor. Adam elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Neden bir an önce yakalanmıyor?” diyerek tepkisini dile getirdi.

‘KATLEDİLEN DİĞER KIZIMIN ÇOCUKLARINA BAKIYORUM’

Bir diğer kızı olan Nurcan Polat'ın da evli olduğu Hüsamettin Polat isimli erkek tarafından iki yıl önce katledildiğini hatırlatan annesi Vetha, “Benim acım sadece bir acı değil, bir acımı unutmadan diğer acım başladı. Nurcan’ın üç çocuğu vardı, eşiyle anlaşamıyordu, sürekli tartışma yaşanıyordu. Bir gün duydum ki Nurcan katledilmiş, katili de yakalanmadı, Irak’a kaçtı. Ceza alamdan yakalanmadan kaçıp gitti. Bir insanı öldürdü, nasıl Irak’a kadar kaçıp gider? Bu insan aklına sığıyor mu? Şu an Nurcan’ın 3 çocuğuna da bakıyorum, hem de felçli olmama rağmen. Bir torunum hem engelli hem de epilepsi hastası, diğer torunum evlendi, üçüncü torunum da okula gidiyor. Aldığım maaş bin TL, ben bin TL ile nasıl kira ödeyeceğim, çocukların ihtiyacını ve evin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağım?” diye sordu.

KADINLARA DESTEK ÇAĞRISI

Vetha son olarak şöyle konuştu:

“İki kızım da eşleri tarafından katledildi. Kimselerinin olmadığını bildikleri için öldürdüler. Ne eşim var, ne kardeşim var, ne kızım ne de oğlum var. Olsa da bana sahip çıkan, destek çıkan kimse yok. Kızlarımın hakkının aranmasını istiyorum. Özellikle kadınların sesim olmasını ve Sezer Gezer’in yakalanmasını istiyorum. Yüreğim yanıyor. Benim derdim ne paradır ne puldur, terk dedim, kızımın failinin tutuklanması ve en ağır cezayı çekmesidir. Elimden ne gelirse yapacağım, ama kadınların da bana destek olmasını istiyorum.” (Kaynak)

Öne Çıkanlar