Yasemin Demir cinayetinde dosyaya gizlilik kararı getirildi

Yasemin Demir cinayetinde dosyaya gizlilik kararı getirildi
Diyarbakır’da evli olduğu erkek ve akrabaları tarafından katledildiği ortaya çıkan Yasemin Demir’in ölümüne ilişkin dosyaya gizlilik kararı getirdi.

Diyarbakır’da 34 yaşındaki Yasemin Demir'in ölümüne ilişkin dosyaya Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gizlilik kararı getirildiği öğrenildi.

Bismil’de iki yıl önce yakınlarının kayıp ilanı verdiği Yasemin Demir'in öldürüldüğü 20 Eylül’de ortaya çıkmıştı. Cenazesi arazide toprağa gömülü halde bulunan Yasemin’in katledilmesiyle ilgili evli olduğu R.D. ile kardeşi  M.D. ve ağabeyleri M.D. ve M.A.D. gözaltına alınıp tutuklandı.

Jinnews'in haberine göre Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Demir’in ölümüne ilişkin soruşturma başlattığı ve dosyaya gizlilik kararı getirildiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Bismil’de 9 Aralık 2020’de Yasemin Demir için ailesi polise başvurarak kayıp ilan verdi. Aile bireylerinin ifadeleri alınmasının ardından Yasemin’in 18 Mart 2021’de ‘Uyuşturucu madde ticareti yapmak’ suçundan cezaevine giren evli olduğu R.D.’nin bulunduğu Silivri Cezaevi’ne giderek avukat eşliğinde tekrar ifadesi alındı. R.D.’nin çelişkili ifadesi ve şüpheli tavırları nedeniyle soruşturmayı genişleterek, tekrar aile bireylerinin bilgisine başvurdu. Yapılan görüşmelerde R.D.'nin kardeşi  M.D.,  Yasemin’in katledildiğini ve tehdit edildiği için kimseye olayı anlatamadığını itiraf ederek, cenazesinin ilçe dışında araziye gömüldüğünü söyledi. Belirlenen alanda yapılan aramada bir cenaze bulundu. Yapılan incelemede cenazenin Yasemin Demir’e ait olduğu tespit edildi. Yasemin’in cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. M.D. ile hapisten tahliye olan R.D. ve ağabeyleri M.D. ve M.A.D. gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar