Zerrin Kılınç davasında MHP'li ismin yeğeni olan sanığa beraat: 'Ülkede adalet yokmuş'

Eskişehir'de Zerrin Kılınç'ın şüpheli ölümünde savcılığın pencereden itildiği tespitine rağmen eski MHP Milletvekili Nurullah Sazak’ın yeğeni olan sanık Yılmaz Sazak beraat etti. Kılınç'ın annesi "Ülkede adalet yok" diyerek karara tepki gösterdi.

Özge ZAİM


ESKİŞEHİR - Eskişehir'de Zerrin Kılınç'ın 21 Haziran 2022'de şüpheli bir şekilde pencereden düşerek ölmesiyle ilgili davanın karar duruşması Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Mahkemede konuşan Kılınç'ın annesi Anne Telli Özokçu, "Hiçbir anne aynı acıyı yaşamasın. Ben adaletinize güveniyorum" dedi. Son sözü sorulan sanık Yılmaz Sazak ise beraatini talep etti. Mütalaada Zerrin Kılınç'ın sanık tarafından pencereden itilerek öldüğü tespitine rağmen mahkeme heyeti "kesin ve somut delil bulunmadığı" gerekçesiyle sanığın beraatine karar verdi.

'BU ÜLKEDE ADALET YOKUŞ'

Duruşmanın ardından Zerrin Kılınç'ın annesi Telli Özokçu fenalaştı. Özokçu, “Adalet yokmuş, ülkemizde adalet yokmuş” diyerek karara tepki gösterdi. Annesinin feryatları sırasında Zeynep Altunoğlu da fenalık geçirdi. 112 Acil Servisi ekiplerinin müdahale ettiği Altunoğlu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

whatsapp-image-2023-07-17-at-17-26-49.jpeg

'KARARI DA İSTİNAFA GÖTÜRECEĞİZ'

Avukat Ahmet Seyhan, soruşturma sırasında elde edilen delillerin ardından sanığın tutuklanmasına karar verildiğine dikkat çekti. Mahkemenin kararına tepki gösteren Seyhan, "Sanığın saçma sapan beyanlarını doğrular nitelikte bir karar oldu. Sanık mütaalanın içeriğine bile itirazda bulunamadı. Kadınların daha dikkatli olması lazım çünkü katiller serbest. Katillerin serbest olduğu adalet sistemi de maalesef güvenilir değildir. Kararı da istinafa götüreceğiz” dedi.

whatsapp-image-2023-07-17-at-17-26-55.jpeg

SANIK YEDİ AY SONRA TUTUKLANDI

Eskişehir'in merkez Odunpazarı ilçesinde yaşayan bir çocuk annesi Zerin Kılınç (36), 20 Haziran 2022'de yaşadığı evin penceresinden şüpheli bir şekilde düşerek öldü. Evde yapılan incelemede yerde ve kapıda kan lekeleri, cam kırıkları, kırılmış kül tablası tespit edildi. Ancak Kılınç'ın birlikte yaşadığı Yılmaz Sazak, ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Sazak, yedi ay sonra "kasten öldürme" suçlamasıyla tutuklandı.

SAVCI MÜTALADA CİNAYET TESPİTİ YAPTI

Savcı mütalaasında Sazak ile Kılınç arasında kıskançlık nedeniyle tartışmaların yaşandığına, Sazak’ın Kılınç'a tehdit mesajları gönderdiğine dikkat çekti. Sazak hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilen mütalaada, “Sanığın evde çıkan tartışmada maktule süpürge sapıyla vurduğu, kül tablası fırlattığı, olay esnasında pencereye yakın olan maktulü iterek yere düşüp ölümüne sebep olduğu anlaşılmaktadır" denildi.

Öne Çıkanlar