2024 Met Gala'nın teması 'Uyuyan Güzeller: Modanın Yeniden Doğuşu' olarak açıklandı

2024 Met Gala'nın teması 'Uyuyan Güzeller: Modanın Yeniden Doğuşu' olarak açıklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Moda dünyasının en prestijli gecesi olarak kabul edilen Met Gala bu yılki temasını 'Uyuyan Güzeller: Modanın Yeniden Doğuşu' olarak belirledi. Bu yılın Met Gala etkinliği 6 Mayıs 2024'te gerçekleşecek.

Artı Gerçek - Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ne yardım amacıyla düzenlenen ve moda dünyasının en prestijli gecesi olarak kabul edilen Met Gala, her yıl farklı bir tema ile düzenleniyor ve ünlü davetliler galaya bu temaya uygun kostümlerle katılıyor.

BU YILIN TEMASI 'UYUYAN GÜZELLER: MODANIN YENİDEN DOĞUŞU'

Vogue dergisi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yine New York'taki Metropolitan Sanat Müzesi'nde yapılacak olan Met Gala'nın temasını açıkladı. Mayıs ayında gerçekleşecek olan etkinliğin teması, "Uyuyan Güzeller: Modanın Yeniden Doğuşu" olarak belirlendi.

0siypceke0uoxgaafxtmzq.webp

Metropolitan Sanat Müzesi'nin CEO'su Marina Kellen French, "Bu yenilikçi gösteri, hayal gücümüzün sınırlarını zorlayacak ve bizi bir eserin birçok yönünü deneyimlemeye, tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve nihayetinde onun güzelliğini daha derinden takdir etmeye davet edecek" dedi.

aw6u4ikkge-6mxu8mxxyxa.webp

NTV'nin aktardığı habere göre, Kostüm Enstitüsü'nden Sorumlu Wendy Yu'nun Küratörü Andrew Bolton da “Moda, bedenle bağlantısı nedeniyle en duygusal sanatsal formlardan biridir. Hafıza ve duygularla doludur ve biz onunla büyük ölçüde duyularımız aracılığıyla ilişki kurarız. Bu gösterinin harekete geçireceğini umduğum şeylerden biri de modanın duyusal takdiridir" diye konuştu.

uxogpasvkkw-wcia3h4dtg.webp

6 Mayıs 2024'te gerçekleşecek Met Gala'nın ardından Kostüm Enstitüsü'nün sergisi 10 Mayıs ile 2 Eylül arasında ziyarete açık olacak. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar