25.Türkiye Almanya Film Festivali başlıyor

25.Türkiye Almanya Film Festivali başlıyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Temmuz 2021 13:14
A+ A-
34 filmin yer aldığı, 30’dan fazla sanatçının katılacağı Türkiye-Almanya Film Festivali, perdelerini 18 Temmuz'da 25. kez açacak.

Türkiye Almanya Film Festivali perdelerini 25. kez açmaya hazırlanıyor. Festivali açılış töreni 18 Temmuz Pazar, Gemeinschaftshaus Langwasser Nürnberg’ adresinde yapılacak. Açılış töreninin sunuculuğunu her iki ülkenin ortak oyuncularından Tim Seyfi üstlendi. Açılış töreninde Tevfik Başer, Ercan Kesal, Luk Piyes ve Nürnberg Anakent Belediye Başkanı Marcus König ve InterForum Başkanı Adil Kaya konuşacak.

Festivalin açılış filmi ise Türkiye yapımı "Anons" filmi olacak. Filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcısı Bulut Reyhanoğlu, sunucu Muammar Brav, çevirmen Recai Hallaç, Nürnberg Şehir Belediyesi 2. Belediye Başkanı Prof. Dr. Julia Lehner de açılış töreni konukları arasında olacak. Festivalde 21.30’da başlayacak filmin gösterimi sonrası yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu ile söyleşi yapılacak.

18 Temmuz Pazar akşamı 19:30’da başlayacak akşamın biletleri online ön satıştan temin edinilebileceği kaydedildi. Festival günlerinde toplam 34 film tanıtılacak, 30’dan fazla konuk sanatçı ağırlanacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi ve tam programın buradan ulaşabilirsiniz.