Adana Altın Koza Film Festivali töreni başladı

Yayınlanma:
A+ A-
30'uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali sürüyor. Festivalin açılış konuşmasını Anada Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.

ADANA - 18 Eylül'de başlayan 30'uncu Uluslararası Altın Koza Film Festivali, bu gece düzenlenen törenle devam ediyor. Gülay Afşar ve Yetkin Dikinciler'in sunduğu törende açılış konuşmasını Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar yaptı.

022714b2-915a-45e9-a4dc-7f800d202531.jpg

Karalar açılış konuşmasında şunları söyledi:

Filenin Sultanları'ndan sonra ne iyi geldi değil mi? Şimdi Cannes'da ödül alıp Oscar'a aday gösterilen "Kuru Otlar Üstüne" filminin prömiyerinin Adana'da olması da bizim için, Altın Koza için büyük bir gurur.

Değerli konuklar, hepinize en derin saygılarımı sunuyorum. Bugüne kadar set önünde, set arkasında, müzikte, yapımcı olarak, yönetmen olarak, jüri olarak, sinemaya katkı sunan, Altın Koza'nın bütün Türk sinemasının bugüne gelmesinde; öncelikle onun Cumhuriyet'le başlamasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk'e ve bütün katkı veren emekçilere şükranlarımı sunuyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum." (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar