Anna Taylor Joy'lu 'Furiosa: A Mad Max Saga'dan ilk fragman

Anna Taylor Joy'lu 'Furiosa: A Mad Max Saga'dan ilk fragman
Mad Max: Fury Road'un ikonik karakteri Furiosa'nın kökenlerini ekrana taşıyacak yeni Mad Max filminden ilk fragman yayınlandı. Anna Taylor Joy'un başrolde oynadığı film Mayıs 2024'te vizyona giriyor.

Artı Gerçek - George Miller'ın 2015 yapımı post-apokaliptik aksiyon türündeki filmi Mad Max: Fury Road'un, Oscar ödüllü oyuncusu Charlize Theron'un canlandırdığı Furiosa karakterinin prequel'i (orijinal yapımdaki olayların öncesini anlatan dizi ya da film) olan Furiosa: A Mad Max Saga filminden ilk fragman yayınlandı.

Adını Netflix yapımı The Queen's Gambit ile dünyaya duyuran başrol oyuncusu Anya Taylor-Joy, Charlize Theron'un oynadığı Furiosa karakterinin gençliğine hayat veriyor ve Theron'un oynadığı karakterin kökenlerini izleyiciyle buluşturuyor.

Brezilya'nın São Paulo kentinde gerçekleşen Comic-Con Experience'ta (CCXP) Furiosa'yla ilgili panel sırasında resmi fragman, Warner Bros aracılığıyla çevrimiçi olarak yayımlanmadan önce katılımcılara tanıtıldı.

Miller'ın bir kez daha reji koltuğuna geçtiği film, Mayıs 2024'te izleyiciyle buluşacak.

Filmin konusu şöyle:

Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de bir şekilde kendini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar ve Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar