Arctic Monkeys, İstanbul'da hayranlarıyla buluştu

Arctic Monkeys, İstanbul'da hayranlarıyla buluştu
Yayınlanma:
A+ A-
Konser biletleri satışa çıktığı anda tükenen, hayranlarının aylardır beklediği Arctic Monkeys, 3 yıl sonra çıktığı dünya turnesinin ilk iki konserini PSM'de verdi.

PSM Loves Summer konser serisi kapsamında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşan dünyaca ünlü İngiliz indie rock grubunu, 2 gün boyunca yaklaşık 8 bin 500 kişi dinledi. Konserlerde grubu ön sıralarda izlemek isteyenler, sabahtan itibaren Zorlu PSM'nin önüne geldi.

T24’ün aktardığı habere göre; Ulusal ve uluslararası basının da yakından takip ettiği konserlerde, Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden gelen hayran kitlesi, 2 saate yakın Arctic Monkeys şarkılarına eşlik etti. Konserde "İstanbul'u seviyoruz." diyen grup, "Do I Wanna Know", "R U Mine ?", "One For The Road" ve "505"in de aralarında bulunduğu sevilen şarkılarını seslendirdi.

Müziklerinde sadece alternatif rock, post-punk revival ve indie rocka bağlı kalmayıp psikedelik pop, glam rock ve cazı da barındıran topluluk, solist Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders ve Nick O'Mally dörtlüsünden oluşuyor.