Aşkı-Memnu filminin Firdevs Hanım’ı Hande Ataizi olacak

Aşkı-Memnu filminin Firdevs Hanım’ı Hande Ataizi olacak
Yayınlanma:
A+ A-
Aşk-ı Memnu romanının film uyarlaması ‘Bihter’de, Firdevs Yöreoğlu karakterlerini canlandıracak oyuncu belli odu. Filmde, Firdevs'i Hande Ataizi oynayacak.

Artı Gerçek - Halit Ziya Uşaklıgil'in "Aşk-ı Memnu" romanı, aynı isimle yapılan dizi uyarlamasının ardından şimdi de "Bihter" adıyla sinemaya uyarlanıyor.

Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem ve Hazal Kaya'nın başrollerini paylaştığı Aşk-ı Memnu dizisinin film kadrosu belli olmaya başladı. Bihter karakterine Farah Zeynep Abdullah hayat verirken Bihter Ziyagil'in annesi Firdevs Yöreoğlu karakterine ise Hande Ataizi hayat vereceği belirtildi.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, hikâyenin ana karakterlerinden olan Behlül'ü, "Vatanım Sensin", "Saygı", "Aşkın Kıyameti", "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" gibi yapımlarda aldığı rollerle tanınan Boran Kuzum canlandıracak.

Bihter Ziyagil'in annesi Firdevs Yöreoğlu'nu ise, üç sezon boyunca "Camdaki Kız" dizisinde Cana rolüne hayat veren Hande Ataizi oynayacak.

Nihal karakterine ise Duy Beni, Doğduğun Ev Kaderindir ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizilerle adından söz ettiren Helin Kandemir'in hayat vereceği açıklanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Öne Çıkanlar