Atilla İlhan Edebiyat Ödülleri'ne başvurular başladı

Atilla İlhan Edebiyat Ödülleri'ne başvurular başladı
Yayınlanma:
A+ A-
Bu yıl sekizincisi düzenlenecek Atilla İlhan Edebiyat Ödülleri'ne başvurular başladı. Jüri başkanlığını yazar Mehmet Eroğlu'nun üstlendiği yarışmada başvurular 17 Haziran'da sona erecek.

Artı Gerçek - Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’ne başvurular başladı. 17 Haziran'a kadar sürecek başvuruların ardından, yarışma kapsamında, 2022'de yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana ödül verilecek.

İLK ESERLERE TEŞVİK

İlk eserlere özel bir yer ayrılan yarışmada, 2022 yılında yayımlanan bir ilk roman ve ilk şiir kitabı için de “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecek.

Onursal Başkanlığı Doğan Hızlan'ın üstleneceği törenin iki jürisi bulunuyor. Yazar Mehmet Eroğlu'nun başkanlık edeceği, 'Roman Seçici Kurulu’nun üyeleri arasında Deniz Yüce Başarır, Faruk Şüyün, Seval Şahin ve aile adına Ali Cem İlhan gibi isimler yer alıyor.

Şiir Seçici Kurulu’nda ise Metin Celal başkanlığında, üyeler A. Ali Ural, Adnan Özer, Tuğrul Tanyol ve aile adına Kerem Alışık bulunuyor.

Ödül kazanan eserler, bu yıl kasım ayında açıklanacak.

KATILIM ŞARTLARI

Yarışmaya katılacak şair, yazar ya da yayınevlerinin, hangi kategoriden aday olduğunu gösteren imzalı bir yazı ve kısa özgeçmişin yanı sıra vakıf sitesinden indirip dolduracakları katılım formu ile birlikte 10 nüsha kitaplarını, 17 Haziran Cumartesi günü akşamına kadar Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nın Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak No.26 Kat 2 Taksim, Beyoğlu- 34433 İstanbul adresine teslim etmeleri gerekiyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar