Beykoz Kundura'dan belgesel ve tiyatro projelerine destek: Kundura Doclab

Beykoz Kundura'dan belgesel ve tiyatro projelerine destek: Kundura Doclab
Yayınlanma:
A+ A-
Belgesel sinema ve tiyatro üretimine katkı sunmak amacıyla geliştirilen Kundura Doclab, geliştirme aşamasında 10 projeye destek sağlayacak. Jürinin belirleyeceği 10 proje, 6 Mart tarihinde açıklanacak.

Artı Gerçek - Beykoz Kundura'nın belgesel sinema ve tiyatro üretimine destek vermek amacıyla bu yıl ilk kez düzenleyeceği, proje ve kapasite geliştirme programı Kundura Doclab, seçtiği 10 projeye araştırma ve geliştirme ortamı sunuyor.

Etkinliğin jürisi tarafından seçilen projelerin yönetmenleri, 8-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında Beykoz Kundura'da bir araya gelerek ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

Etkinlik kapsamında, yönetmenlere projelerini geliştirme, derinleştirme ve duyurma imkanı sağlanacak. Türkiye ve komşu ülkelerin belgesel ve tiyatro yaratıcıları için hem yerelde hem de uluslararası alanda daha yakın ilişkiler kurulmasına yönelik çalışmalar yürütecek.

Bir hafta boyunca sürecek olan etkinlikte, Kundura Sahne ve Kundura Sinema programında yer alan araştırma odaklı film ve performansların yönetmenleri, fiziksel ve çevrimiçi etkinliklerle seyirciyle buluşacak. Sinema ve tiyatro yazar ve yönetmenlerin bulunduğu atölyeler ve ustalık sınıfı çalışmaları düzenlenecek.

Kundura Doclab'e seçilen katılımcılar dramaturg Aljoscha Begrich ve yaratıcı sinema yapımcısı Bruni Burres'in danışmanlığında hazırlanacak bir eğitim ve atölye programına katılacaklar.

Jüri'de yer alan isimler şöyle:

Yapımcı Dilek Aydın, araştırmacı, akademisyen ve küratör Gurur Ertem, kültür girişimcisi ve sinema sanatçısı Buse Yıldırım ve mimar, sanatçı ve araştırmacı Yelta Köm.

Jürinin belirleyeceği 10 proje, 6 Mart tarihinde açıklanacak.

Başvurular, 13 Şubat Pazartesi günü Türkiye saatiyle 18:00'e dek beykozkundura.com adresinden yapılabilir. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar