Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Etkinlik Merkezi ve Müzik Akademisi açıldı

Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Etkinlik Merkezi ve Müzik Akademisi açıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Beylikdüzü Belediyesi, ‘Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Etkinlik Merkezi ve Müzik Akademisi’ni düzenlenen bir törenle hizmete açtı.

Artı Gerçek - Beylikdüzü Belediyesi, 'sanatı ve sanatçıyı destekleyen' sloganı çerçevesinde ilçeye 'Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Etkinlik Merkezi ve Müzik Akademisi’ adıyla bir kültür- sanat alanını kazandırdı. Bu vesileyle akademi bünyesinde senfoni orkestrası barındıran ilk ilçe belediyesi ve aynı zamanda, kurduğu akademiye özel mekan tasarlayan tek belediye olma özelliğine de sahip oldu.

‘Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Etkinlik Merkezi ve Müzik Akademisi’nde, Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ve Beylikdüzü Çok Sesli Gençlik Korosu, prova ve konserlerini gerçekleştirecek. Haftanın 7 günü açık olacak merkezden, müzik yapmak isteyen 7'den 70'e tüm vatandaşlar da yararlanabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilen, 6 dönümlük alan üzerine kurulu merkezde ayrıca, yeşil alanlar, açık spor alanları ve amfi de bulunuyor.

Cumhuriyet’in 99. yılına ithafen açılışı yapılan merkez ile birlikte ilçeye yeni bir kültür- sanat alanını daha kazandırılmış oldu. DHA'nın haberine göre açılışta konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde ortak yaşamı kurarken sanattan güç ve ilham almaya, tüm komşularımızı kültür ve sanat faaliyetlerinde buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar