Beyonce'nin cildini beyazlattığı yorumlarına, şarkıcının annesinden tepki: Irkçılık, cinsiyet ayrımcılığı...

Beyonce'nin cildini beyazlattığı yorumlarına, şarkıcının annesinden tepki: Irkçılık, cinsiyet ayrımcılığı...
Rönesans adlı dünya turnesini belgesel olarak yayınlayan Beyonce, filmin galasında yaptığı makyaj ve saç rengi nedeniyle ten rengini açtırdığına dair yorumlar aldı. Annesi Tina Knowles tepki gösterdi: "Irkçılık, cinsiyet ayrımcılığı, çifte standart"

Artı Gerçek - 'Rönesans' (Renaissance) adlı dünya turnesini beyaz perdeye taşıyan dünyaca ünlü pop ve R&B şarkıcısı Beyonce'nin, filmin galasındaki görünümü ve ten rengi gündem oldu. Sanatçının annesi, kızına yönelik yorumlara, sosyal medya hesabından tepki göstererek, "Kıskançlık, ırkçılık ve cinsel ayrımcılık, çifte standart... Bir kız kardeşinizi takdir etmek yerine bunları yapıyorsunuz! Eğer sevmiyorsunuz görmezden de gelebilirsiniz" yazdı.

lj7tgpu41k-vxtpmakiifa-jcfh.jpg

'SİZİN GİBİ EZİKLERDEN YILDIM'

Beyonce'nin annesi Tina Knowles, kızına yönelik eleştirilerden bıktığını belirttiği paylaşımında ayrıca, şarkıcı için "Yaptığı her şey için çok çalışıyor" diyerek, "tenini beyazlatmış" şeklindeki yorumlara şöyle yanıt verdi:

"Renaissance adında bir film yapıyor. Tüm tema gümüş üzerine. Siz de gelip cildini beyazlatıp beyaz bir kadın olmaya çalıştığını söylüyorsunuz. Sizin gibi eziklerden yıldım"

Yedi yıl aradan sonra çıktığı "Rönesans" (Renaissance) adlı dünya turnesiyle büyük ses getiren 42 yaşındaki şarkıcının filmi, onun dünya turnesinden ve turnenin hazırlık aşamasına ilişkin görüntüler içeren belgesel türünde bir yapım. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar